Dalis žmonių dėl įpročio ir toliau dėvės kaukes: „Aš iš tikrųjų pripratau“

Kitos Naujienos

Naujiena dėl kaukių dėvėjimo – jau nuo kitos savaitės jų nebereikės ne tik lauke, bet ir uždarose patalpose. Tad į parduotuvę ar mokyklą galima bus įžengti nedengiant veido. Tiesa, yra kelios išimtys. Be kaukės nebus galima įlipti į autobusą ar troleibusą, be jos žmonės negalės pakliūti ir į gydymo įstaigas, slaugos ar prieglaudos namus.

Jau nuo kitos savaitės prekybos centruose prekes žmonės galės rinktis kvėpuodami laisviau: valdžia atšaukia privalomą kaukių dėvėjimą jau ne tik po atviru dangumi, bet ir uždarose patalpose. Išgirdę šią žinią žmonės dalijasi į dvi stovyklas. Vieni kaukes žada visai nusimesti:

„Nu, patogiau būtų be jų, žinokit, atsibodo, jeigu taip liaudiškai tariant.“

„Kaukė turi būti keistos kas keturias valandas, apytiksliai. Žmonės to nedaro. Va ir atsakymas. Kad jos gal ir nereikalingos.“

„Nepatogu, nematau prasmės.“

„Nepatogu, bet tas saugumo jausmas. Trūksta oro, kadangi laukiamės, tai trūksta oro būtent.“

O štai kiti tautiečiai net ir atlaisvinus draudimą, kaukes kaip dėvėjo, taip ir dėvės:

„Ai, aš tai nelabai. Aš jas vistiek nešiosiu, man saugiau kažkaip.“

„Aš pats jas vis tiek nešiosiu savo paties naudai.“

„Jau po tiek laiko pandemijos aš iš tikrųjų pripratau, ir žiemą net šilčiau su kauke.“

Valdžia paaiškina: kaukių nuspręsta atsisakyti, nes pandeminė situacija Lietuvoje gerėja. Tad ši apsaugos priemonė kol kas lieka tik rekomendacine. Tiesa, būtina atkreipti dėmesį į kelias išimtis. Mat kai kur kaukės vis dar liks privalomos.

„Konkrečiai liks su išimtimis tai yra privalomas kaukių dėvėjimas liktų asmens sveikatos priežiūros įstaigose, slaugos, globos ir viešajame transporte. Visur kitur taps rekomenduojamas kaukių dėvėjimas“, – teigia viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Ekspertų tarybos narys, Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas Marius Strioga paaiškina, kodėl kaukių dar reikės autobuse, troleibuse ar gydymo įstaigose.

„Žmonės gali būti ir paskiepyti, bet dėl savo gretutinių ligų kuriems pasekmės gali būti sunkesnės. Net ir sunkios, net ir omikron atmaina užsikrėtus. Kad minimizuoti tą riziką tiesiog“, – teigia M. Strioga.

Ir specialistai, ir valdžia, net ir palikę kaukę rekomendacine priemone, prašo žmones išlikti sąmoningus. Virusas niekur nedingo, ir sergančiųjų dar yra – praėjusią parą nustatyti 3705 koronaviruso atvejai. Penki žmonės mirė. Tad ten kur buriasi daugiau žmonių, be kaukės kojos geriau nekelti.

„Visuomenę mes kviečiame įsivertinti, kadangi saugant save ir aplinkinius, tam tikruose renginiuose įvertinus situaciją, reikėtų vis tiktai pasirinkti saugesnį rekomenduojamą variantą tai yra dėvėti kaukes“, – sako A. Bilotienė Motiejūnienė.

Specialistai primena, kaukė ją dėvinčio žmogaus nuo užkrato neapsaugo. Tačiau jau sergantis žmogus būdamas su kauke apsaugo aplinkinius, ypač tuos, kurie serga lėtinėmis ligomis.

„Jis tą kaukę užsidės, kaukė mažiau jį apsaugos, bet ji kaukė, kad tu jo neplatinsi. Bet pagrinde, kad tu kvėpuodamas, čiaudėdamas, kai nusikosėsi, kad tu neplatinsi, pasakyt, kad kiti žmonės… Sveiki… Ar jie tikrai dėsis kaukes dėl kažkokio rizikos žmogaus… Tai čia pilietiškumas“, – kalba M. Strioga.

Nuo pirmadienio iki penkių dienų trumpinama COVID-19 liga sergančių asmenų izoliacija. Šis pakeitimas priimtas atsižvelgiant į vyraujančios koronaviruso atmainos savybes – žmogus greičiau tampa nebeužkrečiamas.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!