Dalykai, kuriuos mes genetiškai perimame iš savo tėvų!

Įdomybės

Genetikų teigimu, gimus kūdikiui visiškai nebūtina daryti DNR tyrimo. Tik pažiūrėk į jo ausis. Kad ir kaip atrodytų vaikas, bet jo ausys bus lygiai kaip tėčio. Tada jos gali pakeisti formą ir tapti panašios į savo motinas, tačiau tik po gimimo ir maždaug iki metų ausys bus kaip jauno tėčio. Keista, bet tiesa!

Bet be tokio įdomaus „paveldėjimo“ iš tėvo, yra ir kitų dalykų, kurie genetiškai mums perduodami iš tėvų. papasakosiu tau istoriją. Vienas vyras ir visa jo šeima sirgo širdies liga. Prieš pat dukros akių operaciją vyras nusprendė išsiaiškinti, ar jo dukra taip pat nesirgo šia liga. Ir kokia buvo jo nuostaba, kai paaiškėjo, kad kai kurie giminaičiai miršta nesulaukę 50 metų.

Būtent šie tyrimai padėjo vyrui išgelbėti dukrą nuo ankstyvos mirties. Operacija buvo atšaukta, jos tiesiog nebuvo galima padaryti. Vietoje to ir tėvui, ir dukrai buvo paskirtas gydymo režimas, kuris padėjo jiems gyventi daug ilgiau nei kitiems giminaičiams. Taip, griežta dieta, daug vaistų, tačiau paprastų taisyklių laikymasis leido žmonėms pratęsti savo gyvenimą!

Na, o dabar išsiaiškinkime, ką mes, vaikai, paveldime iš savo tėvų!

Širdies ligų rizika
Panašią išvadą padarė ir Lesterio universiteto mokslininkai. Jei vyrai yra tam tikros rūšies chromosomų nešiotojai, jiems gresia pavojus. Kadangi 50% atvejų yra liga, kuri pažeidžia vainikinę arteriją. Ir ši savybė beveik 100% persiduoda sūnums. Dukros turi mažesnę riziką paveldėti ligą iš savo tėvo, bet ir ten.

Psichinė liga
Dabar negalite pasakyti vaikui, kad jis pamišęs dėl savo mamos. Jei pamišęs, tai tik tėte! Kai kurie psichikos sutrikimai vaikui perduodami iš tėvo, ypač jei jis tapo tėvais vėliau. Pavyzdžiui, ADHD ar šizofrenija. Kalbant apie vėlyvą tėvystę, DNR jau keičiasi su amžiumi. Tačiau DNR, kurią moterys perduoda savo vaikams, laikui bėgant gali keistis.

Kreivi dantys
Vaikai nuo savo tėvų gali turėti dantų problemų. Netaisyklingas sąkandis, dantų išlinkimas, jų sveikata, silpnas emalis. Vyriški genai šiuo atžvilgiu yra daug stipresni nei moteriški.

Nevaisingumas
Jei tėvas turėjo problemų pastoti, pavyzdžiui, buvo prastos spermos kokybės, tai jo sūnūs gali turėti panašių „problemų“.

Vaiko lytis
Daugelis vyrų niurzga ant savo nėščių žmonų, kai paaiškėja, kad kūdikio lytis – moteriška, kad negali joms padovanoti sūnaus. O mokslininkai, gindami moteris, gali pasakyti, kad tik tėvo genai turi įtakos lyčiai! Taigi, jei norite nuspėti būsimo vaiko lytį, turėtumėte pažvelgti į tėvo giminės medį! Jei tėvo sperma turi X chromosomą, tada, susijungus su motinos X chromosoma, vaikas bus mergaitė. Jei sperma turi Y chromosomą, tada bus berniukas!

Akių spalva
Na, o apskritai būsimo kūdikio akių spalvai įtakos turi ir mamos, ir tėčio genai. Tačiau dažniausiai ragenos atspalvį, taip pat veido bruožus vaikas paveldi iš popiežiaus, jo genai dominuoja prieš moteriškus.

Augimas
Yra daug įvairių formulių, padedančių apskaičiuoti apytikslį suaugusio vaiko ūgį. Ten tėčio ir mamos augimas sumuojamas, tada kažkas ten dalijamas, atimamas. Tačiau mokslininkai teigia, kad jei tėtis aukštas, tai vaikas bus, o priešingai – mažo ūgio tėvas – vaikai bus žemi.

Manau, kad šis straipsnis jums bus naudingas. Papasakokite komentaruose, kokius genus gavote iš savo tėvų!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt