Dar viena degalinė nurodė brangesnių dujų balionų kaltininkus

Naujienos

Lietuviškas degalinių tinklas „Jozita” nuo 2024 m., įsigaliojus naujam suskystintų naftos dujų (SND) akcizui, kasos čekiuose iš pradžių nurodė, kad už tai reikia dėkoti konservatoriams, o vėliau prirašė ir liberalus. Panašiai pasielgė ir kitas degalinių tinklas – „Saurida”. Jis savo klientus informuoja, kas yra rekordinių akcizų autoriai, ir netgi kviečia susipažinti, kaip balsavo Seimo nariai.

Po to, kai „Jozitos” čekiuose atsirado prierašas, jog akcizą įvedė valdančiosios partijos, viešai pasigirdo kritika, ar teisiškai galima tokią informaciją rašyti ant pirkimo čekių. Valstybinė mokesčių inspekcija vakar nurodė „Jozitai” pašalinti iš čekių įrašus apie politines partijas.

VMI nurodo, kad kvitas neatitinka keliamų reikalavimų, kadangi jame nėra nurodyta galutinė prekės kaina, o kvite įvardijamas mokestis – nėra prekė. O kitas degalinių tinklas „Saurida” kiek kitaip pranešė, kam dėkoti už smarkiai pabrangusius dujų balionus.

Apgailestauja dėl pakilusių kainų

Savo klientams nusiųstame laiške degalinių tinklas informuoja, kad Lietuvoje priimtu LR akcizo įstatymo pakeitimu nuo šių metų įvestas naujas akcizo mokestis – 304,10 Eur/SND tonai. „Akcizo mokestis yra taikomas suskystintoms naftos dujoms, naudojamoms maisto gamybai, šildymui ir kitų būtiniausių poreikių tenkinimui”, – nurodo degalinė.

Ir paaiškina klientams, kas sudaro galutinę kainą: 33 kg dujų (79 l talpos dujų balionas) 62 Eur kainą sudaro: dujų pristatymas ir pakeitimas – 50 Eur, naujas įvestas akcizo mokestis – 12 Eur. „Deja, akcizu apmokestinta dujų kainos dalis nuo tiekėjų ar vartotojų nepriklauso, ją nustatė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir jos vadovas p. S.Gentvilas.

Apgailestaujame, kad esame priversti pakelti kainą dėl papildomo LR Vyriausybės įvesto mokesčio”, – rašoma laiške klientams, kurį socialinėje erdvėje paviešino vienas internautas.

„Vakaro žinioms” susisiekus su „Sauridos” atstovais, šie patvirtino, kad iš tiesų informavo klientus apie pasikeitusią dujų kainą.

Beje, jie kiek anksčiau jau buvo inicijavę vieną akciją prieš politikus. 2015 m. pabaigoje, prieš įsigaliojant draudimui degalinėse prekiauti alkoholiu, „Saurida” degalinėse kabojo tuomečio premjero Algirdo Butkevičiaus ir draudimui pritariančių Seimo narių nuotraukos.

Kiek anksčiau su „Vakaro žiniomis” kalbėjęs degalinių tinklo „Jozita” vadovas Jonas Jokubauskis sakė, kad toks mokestis labiausiai palies neturtingus žmonės ir regionų gyventojus, kurie neturi galimybės prisijungti prie dujų vamzdžio, todėl yra priversti naudotis balionais.

Kalti ne tik valdantieji?

Be to, vos pasklidus žiniai apie atnaujintus „Jozita” kvitus, pasipylė kritika, kad dėl didesnių akcizų kalti ne tik konservatoriai, mat iš pradžių kvite buvo minėti tik jie. O konservatorė finansų ministrė Gintarė Skaistė netgi sakė, kad „už įstatymą, kurį pateikė Aplinkos ministerija, balsavo visas Seimas. Tai nežinau, kodėl čia nuopelnus turėtų prisiimti viena partija.”

Tiesa, kad balsavo ne tik konservatoriai, tačiau kaip matyti iš balsavimo rezultatų, tokiam akcizui pritarė išimtinai tik valdančiųjų partijų Seimo nariai. Siūlymui pritarė tik trys opozizijos atstovai: demokratų „Vardan Lietuvos” atstovė Silva Lengvinienė, socialdemokratė Orinta Leiputė ir „valstietis” Juozas Varžgalys. Degalinių tinklas „Saurida”, informuodamas savo klientus apie padidintą akcizą, netgi kviečia susipažinti su balsavimo rezultatais.

Šaltinis: ve.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt