Dauguma lietuvių renkasi atostogas Lenkijoje, kurias galima įsigyti vos už 120 eurų.

Naujienos

Gyventojai jau ėmė planuoti vasaros atostogas. Nemaža dalis žmonių šiemet žada atostogauti Lenkijoje. Tai pastebi ir kelionių organizatoriai, kurie tikina, kad gyventojai graibsto kelionių kelialapius, už kuriuos negaili ir 500 eurų. Keliautojus vilioja ne tik Lenkijos pajūrio ar kalnų grožis, bet ir žemos kainos.

Kaip rodo kai kurios gyventojų apklausos, šiemet dauguma lietuvių žada ilsėsis mūsų šalyje, bet planuojantys vykstanti į užsienį dažniausiai rinksis būtent kaimyninę Lenkiją.

Ne tik atostogaus, bet ir apsipirks

Portalo tv3.lt skaitytoja Živilė kartu su vyru neseniai įsigijo kelialapį Lenkijos pajūrį savaitgaliui.

„Vyksime į Gdanską ir Sopotą, kelialapis su ekskursijomis mums atsiėjo apie 170 eurų asmeniui. Pasirinkome keliauti į Lenkiją, nes ten pigu atostogauti. Tiek pats kelialapis nebrangus, tiek įvairios pramogos, maistas.

Be to, ieškojome trumpos savaitgalio kelionės poilsiui. Ilgesnes atostogas planuojame rudenį, tačiau kelionės krypties kitoms atostogoms dar neišsirinkome“, – pasakojo moteris.

Tuo metu kita portalo tv3.lt skaitytoja Kristina su drauge irgi vyks atostogauti į Lenkiją.

„Traukiniu vyksime į Krokuvą. Traukinio bilietai mums atsieis 60 eurų žmogui, o nakvynė savaitgaliui irgi dar apie 60 eurų kiekvienam. Taigi bilietai ir nakvynė atsieis 120 eurų.

Lietuvoje bet kokiame kurorte tikrai sumokėtume daugiau, todėl ir nusprendėme vykti į Lenkiją. Taip pat ten ketiname apsipirkti. Jau apžiūrėjome kelias internetines drabužių ir batų parduotuves, norime patikusius drabužius pasimatuoti“, – pasakojo ji.

Graibsto keliones į Lenkiją

„Novaturo“ pažintinių kelionių skyriaus vadovė Lilijana Degutytė tikino, kad lietuviai labai noriai renkasi keliones į Lenkiją.

„Ir čia tikrai yra iš ko pasirinkti: nuo trumpų ir itin pigių kelionių savaitgalio atokvėpiui iki beveik savaitės trukmės pažintinio turo per Lenkiją už nedidelę kainą.

Lietuvius šioje kaimyninėje šalyje vilioja gražūs senamiesčiai, daug lankytinų istorinių objektų, nacionalinių parkų bei įvairiausių pramogų, taip pat ir draugiškos kainos“, – pastebėjo kelionių ekspertė.

Anot jos, kelionių organizatorius siūlo keliones į Lenkiją autobusu, taip pat savaitgalio kelionę į Krokuvą lėktuvu.

„Tokią pačią 3 d. kelionę į Krokuvą organizuojame ir autobusu – tai viena populiariausių trumpųjų kelionių. Vasaros metu itin populiari 3 dienų kelionė autobusu per Šiaurės Lenkijos pakrantės miestus – aplankoma Hitlerio slėptuvė – Vilko guolis, Gdanskas ir Malborko pilis, Žalgirio mūšio vieta – Griunvaldas.

Kitas populiarus 3 dienų maršrutas veda į Tatrų papėdėje įsikūrusį Zakopanės kalnų kurortą, aplankant Lenkijos pilis, Vilanovo rūmus, Ojcovo nacionalinį parką. Norintiems leistis į ilgesnę kelionę, siūlome 6 dienų pažintinę programą per Lenkijos pakrančių miestus, pasiekiant Zakopanę“, – kelionių pasiūlymus vardijo pašnekovė.

Gdanskas

Kainos prasideda nuo 126 eurų

Pasak L. Degutytės, šeimoms siūlomos kelionės į Lenkijos atrakcionų ir vandens parkus, zoologijos sodą.

„Iš visų siūlomų kelionių trumpiausia ir pigiausia yra 2 dienų kelionė su nakvyne viešbutyje Varšuvoje, kurią šiuo metu su nuolaida galima įsigyti už 126 eurus, o skrydis savaitgaliui į Krokuvą šiuo metu irgi parduodamas su nuolaida, jis kainuoja 494 eurus asmeniui.

Ilgiausia 6 dienų kelionė su 5 nakvynėmis viešbutyje per Lenkijos pajūrį atvykstant iki Zakopanės dabar kainuoja 381 eurą“, – skaičiavo specialistė.

Kelionių organizatoriaus „Grūda“ specialistai irgi vardijo siūlomas poilsines ir pažintines keliones Lenkijoje.

„Kelionių kainos svyruoja nuo 141 eurų iki 369 eurų asmeniui

Pastebime, kad populiarėja ne tik miestų apžvalginės išvykos, bet ir kelionės į kalnus. Lenkijos kalnų kurortas Zakopanė sulaukia vis daugiau turistų dėmesio dėl gero oro, nuostabių vaizdų ir prieinamų kainų“, – komentavo kelionių organizatoriai.

Lenkija – populiariausia kryptis

Dauguma lietuvių šiemet ilsėsis mūsų šalyje, o vykstantys į užsienį dažniausiai rinksis kaimyninę Lenkiją. Tokias artėjančios vasaros kelionių sezono tendencijas atskleidė finansų programėlės „Revolut“ užsakymu 15 Europos šalių atlikta apklausa.

Beveik pusė (49 proc.) lietuvių šiemet atostogas planuoja mūsų šalyje, o tarp planuojančių vykti į užsienį populiariausias pasirinkimas bus kaimyninė Lenkija, aplenkusi net ir Turkiją. Mažiau populiarios buvo Graikija, Italija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Portugalija, Norvegija, JAV, Pietryčių Azijos šalys.

Poilsis Lietuvoje populiariausias tarp lietuvių nuo 25 metų, jaunesni 18–24 m. žmonės dažniau planuoja keliauti į užsienį. Panašiai elgsis ir kiti europiečiai: savo šalyje ilsėsis 47 proc. visų apklaustų žmonių.

Tarp europiečių populiariausia kryptis bus Italija, jai šiek tiek nusileido Graikija, Ispanija, Prancūzija, Kroatija. Pastaroji itin populiari tarp austrų (vyks net kas dešimtas), taip pat tarp lenkų, čekų, vengrų.

Dauguma lietuvių, taip pat kaip ir visi kiti europiečiai, atostogaus su šeima ir rinksis paplūdimio atostogas, nes svarbiausias poilsio atributas yra saulė ir jūra. 12 proc. lietuvių ilgiems savaitgaliams rinksis trumpas keliones į miestus.

Panašu, kad vykti atostogų galės sau leisti ne visi – net 17 proc. lietuvių sakė, kad jas leis namuose. Atostogas namuose už lietuvius dažniau leis tik čekai ir vengrai, kiti europiečiai šį atsakymą rinkosi gerokai rečiau. Mažiausi namisėdos buvo italai ir lenkai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt