Dėl Prancūziją užklupusios ekstremalios karščio bangos Paryžiuje laikinai įvesti griežti ribojimai. Policijos prefektūra nusprendė kelioms dienoms uždrausti alkoholio pardavimą ir vartojimą viešose vietose. Sprendimas galios nuo penktadienio iki sekmadienio ryto.

Alkoholio draudimas galios gatvėse, bet ne baruose
Paryžiaus policijos prefektūra pranešė, kad draudimas netaikomas barams ir restoranams. Tačiau parduotuvėse įsigyti alkoholio ir vartoti jį viešose erdvėse bus draudžiama.
Policijos prefektas Patrice Faure teigė, kad sprendimas priimtas dėl itin sudėtingos situacijos sveikatos sistemoje.
Pasak jo, ligoninės Paryžiaus regione dirba maksimaliu pajėgumu, nuolat priimami nauji pacientai. Siekiama sumažinti papildomą apkrovą, kuri kyla dėl karščio ir alkoholio vartojimo sukeltų sveikatos problemų.
Medikai įspėja apie pavojų
Paryžiuje termometrai kyla iki 41 laipsnio. Medikai ragina gyventojus vengti alkoholio, nes jis didina dehidratacijos ir širdies smūgio riziką.
Pareigūnai primena, kad panašūs ribojimai jau buvo taikyti per muzikos šventę ir tuomet buvo fiksuota mažiau viešosios tvarkos pažeidimų bei skubios pagalbos iškvietimų.

Karštis paralyžiuoja kasdienį gyvenimą
Po kelių dienų alinamos kaitros Paryžiaus gatvės tvyro tarsi krosnyje. Naktimis temperatūra beveik nekrenta, todėl gyventojams sunku atsivėsinti net namuose.
Situacija paveikė ir vandens tiekimą. Kai kuriose Paryžiaus apylinkėse jau trūksta geriamojo vandens. Devyniuose Uazos slėnio kaimuose gyventojams vanduo tiekiamas buteliuose.
Vandens tiekimo bendrovė „Veolia“ pranešė, kad ribojimai palietė apie 8,3 tūkst. žmonių.
Pasak tarnybų, vandens suvartojimas regione išaugo maždaug 30 procentų, todėl infrastruktūra nebeatlaiko apkrovos. Tokios situacijos anksčiau buvo fiksuojamos, tačiau dažniausiai tik Pietų Prancūzijoje ir vasaros piko metu.







