Dėl koronaviruso pinklių laukia nauji siūlymai: kokie jie?

Žinios

„Jeigu šiandien turime dešimties dienų (saviizoliaciją), tai galėtume pagalvoti apie trumpesnį laikotarpį, nes esame tame etape, kai turime rūpintis specialistais ne tik sveikatos apsaugos sistemoje, bet ir kitose valstybei svarbiose kritinėse funkcijose, nes žmonės vis tiek užsikrečia. Svarstysime (trumpinti) iki septynių dienų“, – informavo ministras.

Pasak A.Dulkio, dar bus tariamasi, ar izoliacija trumpėtų tik tam tikrų sričių darbuotojams, ar visiems žmonėms.

OMIKRON ATMAINAI TAPUS DOMINUOJANČIA, PASISAKĖ SANTAROS KLINIKŲ VADOVAS: YRA GERIAU, NEI GALĖJO TIKĖTIS

Nuo pirmadienio jau įsigaliojo nauja tvarka gydymo, slaugos ir socialinės globos įstaigose, kai pasiskiepiję ir persirgę sąlytį su COVID-19 sergančiuoju turėję darbuotojai, gavę neigiamą PGR tyrimo rezultatą ir nejaučiantys simptomų, gali tęsti darbą.

Išimtis dėl PGR tyrimo atlikimo yra numatyta sąlytį turėjusiems darbuotojams, kurie COVID-19 liga persirgo neseniai, trijų mėnesių laikotarpiu.

Nepaskiepytiems arba ne pagal pilną schemą paskiepytiems, taip pat daugiau nei prieš 210 dienų persirgusiems darbuotojams po sąlyčio su sergančiu COVID-19 liga reikia izoliuotis 10 dienų.

Nuo sausio 10 dienos taip pat nebeliko griežtesnių izoliacijos reikalavimų asmenims, kurie turėjo sąlytį su omikron atmaina užsikrėtusiu asmeniu.

Visi sąlytį turėję žmonės, nepriklausomai nuo užsikrėtusiajam nustatytos koronaviruso atmainos, izoliuosis įprasta tvarka.

Omikron dantų neparodė?

Sveikatos apsaugos ministras neslėpė, kad koronaviruso atvejų šuolis kelia nerimą, tačiau jis atkreipė dėmesį, kad nė vienas Lietuvoje patvirtintas omikron atmainos atvejis nesibaigė hospitalizacija ar sunkia ligos forma.

„Visi omikron atvejai, kiek Lietuvoje jau yra jų nustatyta, nė vienas jų nesibaigė nei hospitalizacija, nei kažkokiu sunkiu atveju. Reiškia, čia argumentų nėra. Mūsų tikslas yra svarstyti ir galvoti apie priemones, kurios mums padėtų išvengti karantino“, – sakė A.Dulkys.

Ministras pasidžiaugė, kad omikron atmaina kol kas neatrodo tokia gąsdinanti, kaip buvo tikėtasi.

Bet dabar turime imtis veiksmų, kaip apskritai visas funkcijas užtikrinti ir valdyti pandemiją“, – kalbėjo A.Dulkys.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė taip pat išreiškė viltį, kad daugiau karantino įvedinėti nebereikės.

„Aš esu už tai, kad jo nebūtų. Taip pat, kad Vyriausybė nekeistų jokių kriterijų, kuriuos nusistatė, tai yra 240 kovidinių reanimacijos lovų. Tiek žinių“, – konstatavo A.Armonaitė.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!