Dėmesio: jau galima pildyti ir pateikti deklaracijas

Naujienos

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau suformavo preliminarias pajamų mokesčio deklaracijas gyventojams. Jas jau galima pildyti ir pateikti.

Tiesa, VMI įspėja, kad kai kuriems tai padariusiems gyventojams deklaracijas galbūt dar reikės patikslinti, jeigu bus gauta papildomų duomenų.

Vis dėlto jeigu jūsų darbdavys, bankas ir kitos trečios šalys, laiku pateikė jūsų duomenis, pateikti jau suformuotą deklaraciją galite. Tuo galėjo įsitikinti portalo tv3.lt darbuotojai, jau pateikę savo deklaracijas.

Kai kurie duomenys dar tikslinami

„Iki kovo 1 d. yra tikslinami ir atnaujinami duomenys apie gyventojų gautas pajamas bei jų patirtas išlaidas, tikslinamos pajamų mokesčio deklaracijos.

Todėl rekomenduojame gyventojams pajamas deklaruoti, kai šiuos duomenis VMI gaus iš trečiųjų asmenų ir apie tai paskelbs viešai“, – nurodoma Elektroninio deklaravimo sistemos puslapyje.

Jau galima teikti deklaracijas VMI

VMI taip pat primena, kad galutinai iš Lietuvos išvykstantys gyventojai jau gali pateikti deklaracijas ir už 2022 m.

Paprastai pajamų deklaracijas už praėjusius metus privalu pateikti iki gegužės 1 d. Tačiau kadangi tai yra nedarbo diena, paskutinė diena deklaracijos pateikimui bus gegužės 2 d., pirmadienis.

Specialaus vedlio pagalba pateikti deklaraciją gana paprasta – užtenka kelis kartus paspausti atitinkamą mygtuką, jeigu gyventojas sutinka su preliminarioje deklaracijoje naudojamais duomenimis, kuriuos pateikė darbdaviai ir kiti tretieji asmenys (kaip tai padaryti, žiūrėkite vaizdo siužetą straipsnio pradžioje).

Jeigu užpildžius deklaraciją, sistema rodo, kad yra susidariusi gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoka, VMI tokią sumą pinigų iki liepos 31 d. turėtų grąžinti į gyventojo nurodytą sąskaitą.

Jeigu rodoma mokesčio nepriemoka, tokią sumą gyventojas dar turės sumokėti VMI.

Sugrąžino vidutiniškai po 263 eurus

Praėjusiais metais iki gegužės pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš kurių 87 proc. tai padarė savarankiškai vedlio pagalba.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė tuo metu informavo, kad 491 tūkst. gyventojų pervesta 129 mln. eurų. Vienam gyventojui buvo grąžinta vidutiniškai beveik 263 eurai.

VMI atstovė atkreipia dėmesį, kad taip pat rekordiškai daug gyventojų šiais metais pasinaudojo GPM lengvatomis – daugiau nei 1 mln. žmonių deklaravo 261 mln. eurų grąžintiną GPM sumą.

Kaip skelbė VMI, patikrinus 46 tūkst. pajamų mokesčio deklaracijų su deklaruota GPM permoka, paaiškėjo, kad 24 proc. (apie 11 tūkst.) iš jų nustatyti neatitikimai su VMI turimais duomenimis, todėl paprašyta patikslinti deklaracijas.  Visos GPM permokos, kurios susidarė tinkamai pajamas deklaravusiems asmenims, bus grąžintos iki liepos 31 d.

Taip pat 213 tūkst. gyventojų deklaravo 228 mln. eurų mokėtiną GPM sumą. Vadinasi, vienam gyventojui teko sumokėti vidutinę 1070 eurų dydžio nepriemoką.

Nesumokėjus susidariusios nepriemokos, su VMI galima sudaryti sutartį dėl mokesčių mokėjimo atidėjimo. To nepadarius, VMI gali pinigus nurašyti iš banko sąskaitos.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!