Didžiausias pasaulyje vandens parkas – nebenaudojamame angare Vokietijoje

Didžiausias pasaulyje vandens parkas – nebenaudojamame angare Vokietijoje Įdomybės

Jeigu kalendorinis ruduo jau gadina nervus, ir ieškote vietų, kur vasara tęstųsi visus metus, nenurašykite iškart Vokietijos. Čia visus metus 26 laipsnių šiluma galima mėgautis didžiausiame pasaulyje uždarame vandens parke.

„Tropical Island“ parkas atidarytas 2004 m. Jis įrengtas buvusiame krovininių lėktuvų statytojo „CargoLifter“ angare nebeveikiančiame Brand-Briesen aerodrome Krausnike, netoli sienos su Lenkija. Dėl to už valandos kelio nuo Berlyno esantį parką pamėgę ne tik vokiečiai, bet ir lenkai.

Kaip parkas įkurdintas tokioje, atrodo, neįprastoje vietoje? Aerodromas buvo atidarytas 1938 m. ir buvo nacių karinių oro pajėgų „Luftwaffe“ bazė. Tačiau tam tarnavo tik septynerius metus – vėliau jį užėmė sovietai. Vokietijai jis grįžo tik po šalies suvienijimo.

Tuomet imta galvoti, ką daryti su vienu didžiausių tūriu (5,2 mln. kubinių metrų) pastatu pasaulyje. Įdomumo dėlei – pats didžiausias pastatas yra „Boeing“ gamykla Everete, JAV (13,3 mln. kubinių metrų). 2000 m. angaras atiteko „CargoLifter“, tačiau po dviejų metų įmonė nutraukė savo veiklą. 2003 m. birželį jį už 17,5 mln. eurų įsigijo Malaizijos korporacija „Tanjong“, ir taip gimė „Tropical Island“. Dvi gigantiškos 600 tonų sveriančios angaro durys buvo užvertos.

Parkas yra padalintas į keturias sritis – „Tropikų kaimelis“, „Atogrąžų miškas“, „Tropinė jūra“ ir „Balio lagūna“. Dar yra viena ervė lauke – „Amazonia“. Vandens temperatūra „lagūnoje“ – 32 laipsniai, „jūroje“ – 28.

Vandens parkas Vokietijoje

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Didžiausias pasaulyje vandens parkas“

Viduje, žinoma, žalia, drėgna – kūrėjai norėjo lankytojams priminti Balio salą, Tailandą ar Borneo. Vaikų žaidimų erdvei įkvėpimo semtasi iš Kambodžos ir Indijos.

Parke pilna vandens pramogų – baseinų, sūkurinių vonių, nusileidimo kalnelių, pirčių ir t.t. Yra ir restoranų, barų, poilsio erdvių, parduotuvių, spa, net mini golfas. Mėgiama pramoga – ir pasikėlimas balionu į 60 metrų aukštį, iš kur gali matyti visą parką.

Parke galima ir nakvoti. Priklausomai nuo kišenės, galima rinktis viešbučio kambarius, namelius arba palapines. Šalia angaro yra ir kempingas, kitų nakvynės vietų.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Didžiausias pasaulyje vandens parkas – nebenaudojamame angare Vokietijoje“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vandens parkas vokietijoje“Susijęs vaizdasVaizdo rezultatas pagal užklausą „vandens parkas vokietijoje“Susijęs vaizdasSusijęs vaizdas

Reklama