Disko metikas: Mykolas Alekna „Deimantinės lygos“ varžybose pagerino 17 metų nepajudintą tėvo rekordą

Naujienos

Ketvirtadienį Osle (Norvegija) startavo 6-asis šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas, kuriame dalyvauja ir du lietuviai – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. Šiose varžybose jau antruoju savo metimu M. Alekna pagerino jų rekordą, priklausiusį jo tėčiui Virgilijui Aleknai, o galiausiai triumfavo varžybose.

Pirmuoju metimu lietuvis diską nusviedė 64,98 m. ir įsitvirtino antroje vietoje.

Antruoju savo bandymu M. Alekna diską numetė 70,91 m ir pagerino varžybų rekordą, kuris nuo pat 2007 m. priklausė tėvui V. Aleknai (70,51 m.). Šio rezultato pakako, kad lietuvis laimėtų varžybas.

Trečiasis lietuvio metimas buvo neįskaitytas, o ketvirtuoju pavyko užfiksuoti 65,14 m. Penktojo ir šeštojo metimų lietuvis atsisakė.

Varžybų sąlygos Osle buvo sudėtingos – dėl intensyvaus lietaus sektorių nuolat teko sausinti. M.Alekna ir nemaža dalis kitų disko metikų atsisakė savo paskutinių bandymų, nenorėdami rizikuoti patirti traumų.

Antras su 67,61 m rezultatu buvo praėjusių metų „Deimantinės lygos“ čempionas australas Matthew Denny, o trečias liko dabartinis olimpinis bei pasaulio čempionas švedas Danielis Stahlis (66,80). Vėl blankiai pasirodė 5-ą vietą užėmęs „Deimantinės lygos“ rekordininkas slovėnas Kristjanas Čehas (65,12). Dar prasčiau sekėsi Tokijo olimpiniam vicečempionui Simonui Petterssonui, kuris trimis bandymais neužfiksavo jokio rezultato.

Kitas lietuvis Andrius Gudžius su 63,65 m rezultatu tenkinosi 7-a vieta (63,65 – X – X – – – –) bei atsisakė dviejų paskutinių metimų.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt