Ekonomistas ragina G. Nausėdą kelti klausimą dėl PVM mažinimo Lenkijoje: reikia kalbėti griežtai

Naujienos

Ekonomistas, profesorius Raimondas Kuodis sako, kad Lenkijos žingsniai žaboti infliaciją, naikinant PVM maistui ir mažinant kuro akcizą, turėtų būti vertinami Europos Vadovų Taryboje (EVT) ir tai inicijuoti turėtų Lietuvos prezidentas. Tuo abejoja ir Prezidentūra, ir finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Europos Sąjungos (ES) PVM direktyva, kuri buvo tam ir sukurta, kad šalys nebandytų skurdinti viena kitos šitokiais triukais. Kad mes nežaistume nei PVM tarifais, nei akcizais. Kad jeigu taikomos kažkokios išimtys, jos turi būti siauroms grupėms, labai apgalvotos. Bet, vėlgi, Europos mažai jau kas klauso, ypač lenkai, kurie prisirinkę tų baudų tiek už Čekijos pasienį, tiek už teismų sistemos pertvarką. Tai aš nežinau, ar ką nors Europa darys šiuo klausimu. Tas žmogus, kuris važiuoja į mūsų (Europos, – red. past.) Vadovų Tarybą turėtų kelti šitą klausimą, tiesą pasakius. Griežtai, kad baikime šituos dalykus, popsas popsu, bet yra bendra rinka, tai rimti reikalai. Sustokime, nes nuo to visi tapsime silpnesni, tada daugės to cinizmo Europos atžvilgiu, jeigu matysime, kad galima laužyti taisykles, jeigu mums taip yra patogu“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ką žinome apie Europos Parlamentą“ kalbėjo R. Kuodis.

Tuo metu prezidento G. Nausėdos vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė tikino, kad inicijuoti diskusijas apie Lenkijos veiksmus ES turėtų Vyriausybė. „Kaip žinia, Lenkija yra pati kreipėsi į Europos Komisiją (EK) ir vykdo pati dialogą šiuo klausimu. Kaip žinia, ES mokesčių politikos klausimai, taip pat klausimai susiję su įtaka vidaus rinkai, veikimui prieš jų svarstymą EVT, jie visų pirma turi būti iškelti ir apsvarstyti specializuotose Europos Tarybos formatuose“, – tikino I. Segalovičienė.

Prezidento patarėjos teigimu, Lenkija tvarkosi savo ekonominius iššūkius bendradarbiaudama su EK. „O visi tam tikri klausimai, pirmiausia prieš einant į Vadovų tarybą bet kokie turi būti tarybos formatuose, ekonomikos ir finansų reikalų bei konkurencingumo tarybose apsvarstyti. Tik tuomet mes galime kalbėti apie klausimų kėlimą EVT“, – teigė vyriausioji prezidento patarėja.

„Šiuo atveju politinę darbotvarkę padiktuoti turėtų Vyriausybė šitoje vietoje ir be jokios abejonės EVT formatuose turėtų atsirasti šitas klausimas“, – pridūrė I. Segalovičienė.

Finansų ministrė G. Skaistė sako, kad Lenkija nesielgia kaip nors nelegaliai. „ES yra keičiama PVM direktyva, ji dar nėra pakeista. Bet jos projektas, kuris pateiktas Europos Parlamentui iš principo leistų daryti nulinį tarifą maistui. Tačiau reikėtų jį suderinti su PVM komitetu. Tai kadangi direktyva vis dar nėra priimta, tikėtina, kad nėra gal visai korektiškas toks poelgis. Tačiau Lenkija jau daugybę metų turi turbūt PVM tarifą maisto produktams mažesnį. Ir taip dempinguoja kainas visoms šalims, kurios yra aplinkui“, – teigė ministrė.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!