Erkės bijo jo kaip ugnies tai patikrintas būdas kartą ir visiems laikams atbaidyti įžūlius kenkėjus

Naujienos

Atėjus pavasariui ir šilumai taip norisi pasivaikščioti parke ar miške. Gaivus pavasario oras, jauna žolė ir maloni saulė pripildo mus geros nuotaikos po ilgos pilkos žiemos. Paukščiai gieda ant medžių šakų, pabunda gyvūnai ir vabzdžiai. Įskaitant erkes. Šie voragyviai pasirodo labai anksti. Kai tik oro temperatūra pasiekia 5 laipsnius, jie pradeda aktyviąją fazę. O šiltų žiemų sąlygomis jie gali būti aktyvūs ištisus metus.

Erkės įkandimas nėra gerai. O visų pirma einant į mišką ar parką reikia pagalvoti apie savo saugumą. Erkių prevencija yra daug pigesnė ir saugesnė nei gydymas įkandus. Šiandien „Taip paprasta!“ redaktoriai. pasidalykite būdu, kaip užkirsti kelią šių vabzdžių atakoms.

ERKIŲ PREVENCIJA
Erkės yra puikus baltyminis maistas kitiems vabzdžiams, rupūžėms, paukščiams, žiurkėms, pelėms ir net vištoms. Pagrindinis erkių priešas miške ar parke yra skruzdėlė. Skruzdžių rūgštis, kurią išskiria šie smulkūs vabzdžiai, tiesiog kenkia voragyviams. O esant didelei koncentracijai naikina erkes vietoje.

Be to, skruzdėlės taip pat nemėgsta vaišintis erkėmis ir nuolat jas grobia. Tačiau kadangi erkės puikiai jaučia, kur yra skruzdėlynas, skruzdėlės, norėdami sumedžioti erkes, turi pasislinkti daugiau nei 20 metrų toliau. Kai tik erkės pajunta artėjant skruzdėlę, jos tuoj pat bėga kita kryptimi.

Todėl jei į mišką vykstate su nakvyne, rekomenduojame šalia skruzdėlyno pasistatyti palapinę. Tuomet erkių priepuolis jums tikrai nebus baisus. Kitas paprastas būdas apsisaugoti nuo erkių priepuolių – apsirengti ant skruzdėlyno. Po 20 minučių tiesiog nukratykite visas skruzdėles, kurios yra ant drabužių, ir ramiai užsidėkite ant savęs. Skruzdėlės paliks savo kvapą ant daiktų, o erkės daugiau prie jūsų neprilįs.

Kaip elgtis su erkėmis
Tačiau visi šie metodai puikiai pasiteisina, kai miške reikia būti ilgiau nei vieną valandą. O kai tik išėjau pasivaikščioti į artimiausią parką, kažkaip nesinori pirma ieškoti skruzdėlyno. Ir jo gali net nebūti.

Tokiu atveju tereikia eiti į vaistinę. Ten rasite įprastą skruzdžių spiritą . Tai ta pati skruzdžių rūgštis, bet tik pridedant išgryninto vandens ir etanolio. Pagrindinė jo savybė yra šildantis poveikis, dėl kurio jis malšina sąnarių ir raumenų skausmą. O dabar tai ir erkių atbaidymo priemonė!

Tereikia paruošti tirpalą ir skruzdžių alkoholį atskiesti vandeniu santykiu 1: 1. Supilkite šį tirpalą į purškimo buteliuką ir apipurkškite drabužius. Galite saugiai eiti pasivaikščioti į gamtą parke ir nebebijoti erzinančių pavojingų erkių.

Pavasaris nėra priežastis likti namuose. Tai pasivaikščiojimų ir geros nuotaikos metas. Taigi neleiskite erkėms to sugadinti už jus.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!