ES kuo greičiau turi pradėti stojimo derybas su Albanija ir Š. Makedonija – Gabrielius Landsbergis

Naujienos

Europos Sąjunga kuo greičiau turi pradėti stojimo derybas su europinės integracijos siekiančiomis Albanija ir Šiaurės Makedonija, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Jis tai sakė po trečiadienį Tiranoje vykusio susitikimo su Albanijos kolege, pranešė ministerija.

„ES privalo užtikrinti, kad pasirengusios ir aiškų ryžtą pademonstravusios šalys kandidatės galėtų netrukdomos į ją įstoti”, – pranešime teigė G. Landsbergis.

Jis padėkojo Albanijai už nuoseklią paramą Ukrainai, Rusijos agresijos pasmerkimą bei prisijungimą prie visų ES taikomų sankcijų Rusijai

Lietuvos ir Albanijos ministrai sutarė, kad būtina ir toliau dėti visas pastangas remiant Ukrainą, kuri kovoja ne tik už savo išlikimą, bet ir viso demokratinio pasaulio vertybes bei saugesnę ateitį.

„Esu įsitikinęs, kad šalies kandidatės statuso suteikimas Ukrainai suteiktų visam ES plėtros procesui naują impulsą bei matomumą“, – akcentavo ministras.

Susitikimo metu ministrai aptarė artėjantį NATO viršūnių susitikimą Madride ir būtinybę sustiprinti Aljanso rytų flango gynybą. Ministrai taip pat aptarė Rusijos karo prieš Ukrainą sukeltą globalią maisto krizę ir būdus jai spręsti.

G. Landsbergis pasidžiaugė, kad vizitas Albanijoje vyksta minint Lietuvos ir Albanijos diplomatinių santykių 30-metį.

„Nepaisant mūsų šalis skiriančio geografinio atstumo, visada jautėme mūsų šalių požiūrių artumą, solidarumą ir vertybinę bendrystę. Turime puikias galimybes plėtoti ją ir toliau“, – sakė G. Landsbergis.

Vizito Albanijoje metu G. Landsbergis taip pat susitiko su šalies parlamento pirmininke Lindita Nikolla.

2009 metais Albanija tapo 27-ąja NATO nare, nuo 2014 metų yra ES šalis kandidatė, tačiau derybos dėl stojimo į ES dar nėra pradėtos.

Lietuva ir Albanija diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!