G. Landsbergis – Ukrainoje: Lietuvos parama yra geležinė

Naujienos

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį lankosi Rusijos užpultoje Ukrainoje. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba socialiniame tinkle teigė, kad G. Landsbergis – pirmasis užsienio reikalų ministras, apsilankęs Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios.

Kaip teigė D. Kuleba, Lietuvos parama Ukrainai yra itin stipri.

„Pasisveikinau su savo draugu iš Lietuvos [Gabrieliumi Landsbergiu]. Tai pirmasis užsienio reikalų ministras, aspilankęs Ukrainoje nuo invazijos pradžios.

Lietuvos parama yra geležinė – tiek dvišaliais, tiek ES ir NATO klausimais. Stengiamės paspartinti Ukrainos įstojimą į ES. Rusija turi prisiimti atsakomybę už savo padarytus nusikaltimus“, – socialiniame tinkle rašė D. Kuleba.

JK įvedė papildomus muitus importui iš Rusijos – nuo plieno iki degtinės

Jungtinė Karalystė antradienį įvedė papildomus 35 proc. dydžio muito tarifus daugumai Rusijos į Britaniją eksportuojamų prekių – nuo plieno iki degtinės – bei uždraudė prabangos prekių eksportą į Rusiją.

„Norime padaryti kuo didesnę žalą [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino karo mašinai ir kartu sumažinti poveikį JK verslui“, – pareiškė Tarptautinės prekybos departamentas.

Į sąrašą rusiškų prekių, kurioms JK taikys papildomą muitą, taip pat įtrauktas plienas, mediena, grūdai, gėrimai, kailiai ir balta žuvis – jų vertė siekia 900 mln. svarų sterlingų (1,1 mlrd. eurų) per metus.

„[Prabangos prekių] eksporto draudimas įsigalios netrukus ir užtikrins, kad oligarchai bei kiti elito veikėjai, praturtėję valdant prezidentui Putinui ir remiantys jo neteisėtą invaziją, netektų galimybės jų įsigyti“, – teigiama pranešime.

Be to pažymima, kad Britanija neleis Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai naudotis didžiausio palankumo muitų tarifais pagal Pasaulio prekybos organizacijos taisykles.

„Jungtinė Karalystė bendradarbiauja su savo tarptautiniais partneriais ir remia PPO, siekdama užkirsti kelią tiems, kurie nesilaiko taisyklėmis pagrįstos tarptautinės tvarkos, naudotis jos teikiamais privalumais“, – skelbia departamentas.

„Šie tarifai grindžia JK jau vykdomą darbą, kuriuo siekiama apriboti Rusijos galimybes gauti tarptautinį finansavimą, taikyti sankcijas V. Putino bičiuliams ir daryti kuo didesnį ekonominį spaudimą jo režimui“, – sakė JK iždo kancleris  Rishis Sunakas.

Nuo tada, kai Rusija beveik prieš tris savaites įsiveržė į Ukrainą, JK pritaikė sankcijas daugiau kaip pusei tūkstančio Rusijos fizinių ir juridinių asmenų, nutraukė ryšius su Rusijos bankais, uždraudė į jos teritoriją patekti Rusijos lėktuvams ir laivams, įsipareigojo iki metų pabaigos laipsniškai atsisakyti rusiškos naftos.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!