G. Landsbergis užsienio žiniasklaidai: vienintelis būdas apsisaugoti – pašalinti Putiną

Naujienos

Rusijos prezidento Vladimiro Putino pašalinimas iš valdžios yra vienintelis būdas apsaugoti Vakarus ir jų sąjungininkus nuo būsimų grėsmių iš Maskvos, pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Jis interviu AP sakė, kad kasmetinė V. Putino kalba Pergalės dienos proga buvo „slegianti“, o generolų ir kitų karininkų „niūrūs veidai“ yra nesėkmės kare ženklai, skelbia „The Guardian“. Tačiau, jo teigimu, sužeistas V. Putinas gali būti dar pavojingesnis ir vienintelis būdas pašalinti grėsmę yra pašalinti ir jį patį.

„Mūsų požiūriu, kol dabartinis režimas bus valdžioje, jį supančios šalys tam tikru mastu bus pavojuje. Ne tik V. Putinas, bet ir visas režimas, nes, žinote, galima pakeisti V. Putiną ir pakeisti jo aplinkos ratą, bet į jo vietą gali iškilti kitas V. Putinas.

Ir kol veikia režimas, ketinantis kariauti už Rusijos teritorijos ribų, jį supančios šalys yra pavojuje“, – sakė G. Landsbergis.

G. Landsbergis taip pat sakė, kad Lietuva džiaugiasi NATO sąjungininkų jai ir kitoms Aljanso rytinio flango šalims pasiūlyta parama, tačiau joms reikia dar daugiau.

Jis sakė, kad Lietuva kartu su kitomis Baltijos valstybėmis spaus NATO parūpinti daugiau oro ir jūrų gynybos bei nuolat dislokuoti karius savo teritorijoje, kai Aljanso lyderiai birželio pabaigoje susitiks Madride.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!