Gabrielius Landbergis sureagavo į Vladimiro Putino atšauktą dalyvavimą G20 susitikime: bando nuslėpti savo pralaimėjimą

Naujienos

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis neabejoja, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į G20 susitikimą Indonezijoje nevyks norėdamas nuo Pietų nuslėpti jau kurį laiką besitęsiantį neišvengiamą pralaimėjimą Ukrainoje sukeltame kare. Todėl, ragina ministras, susitikimo metu būtina vis dar save Rusiją partnere laikančioms šalims aiškiai parodyti, kad joms su Kremliumi nėra pakeliui.

„Vienas iš faktų, kurį Rusija bando nuslėpti nuo savo partnerių Pietuose, tai yra pralaimėjimas Kremliaus pradėtame kare. Jie ne tik nesugebėjo užimti Kyjivo, bet ir yra priversti trauktis iš užimtų ir prarastų teritorijų“, – penktadienį darbo vizitu Berlyne kalbėjo ministras.

„Todėl G20 metu privaloma pasiųsti žinią visoms Rusiją laikančioms tiek geopolitine, tiek ekonomine, prekybine partnere šalims, kad Rusija yra kitokia nei ji save pati pristato. Rusija pralaimi ir tikriausiai šalis dar labai ilgą laiką bus chaotiškoje situacijoje dėl paties Putino pradėto karo. Ir galbūt G20 būtų viena iš tų vietų tą žinią skleisti“, – pridūrė ministras.

ELTA primena, kad penktadienį V. Putino atstovas pranešė, jog Rusijos prezidentas nevyks į G20 susitikimą Indonezijoje dėl suplanuotų įsipareigojimų

„Tai buvo valstybės vadovo sprendimas, atsižvelgiant į jo grafiką ir būtinybę, kad jis liktų Rusijos Federacijoje“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas kitą dieną, kai buvo patvirtinta, kad lapkričio 15–16 dienomis Balyje vyksiančiame viršūnių susitikime Rusijai atstovaus užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

ELTA

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!