Gabrielius Landsbergis – apie prezidento užuominą, kad matytų Viliją Blinkevičiūtę premjerės pareigose: vyksta prekyba arkliais

Naujienos

Prezidentui Gitanui Nausėdai užsiminus, kad matytų socialdemokratų lyderę Viliją Blinkevičiūtę premjero poste, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad tokie pasvarstymai yra ankstyvi. Politikas ragina prezidentą visų pirma sulaukti rinkimų rezultatų.

„Gal kiek ankstyvoki. Jau net mano nelabai ilga istorinė atmintis vis dėlto leidžia atsiminti, kad labai ankstyvi tokie paskelbimai turėdavo gan netikėtų pasekmių. Aš pamenu kaip prieš 2016 metų rinkimus irgi buvo vienas žmogus tituluojamas premjeru“, – antradienį žurnalistams Seime teigė G. Landsbergis.

„Tai aš visada ir sau pačiam šią pamoką esu pasiėmęs, kad rinkimai būna neįvykę tol, kol nėra suskaičiuoti paskutiniai balsai. Taip kad, manau, kad ir šiuo atveju geriausias palinkėjimas yra visiems tų rinkimų sulaukti“, – akcentavo jis.

G. Landsbergis taip pat svarstė, kad G. Nausėda, įvardindamas V. Blinkevičiūtę tinkama kandidatūra užimti premjerės pareigas, savotiškai atsidėkojo už socialdemokratų paramą prezidento rinkimuose.

„Aišku, suprantama yra, man atrodo, kad Seimo pirmininkė teisingai atkreipė dėmesį, kad prekyba arkliais šiek tiek vyksta. Paprekiaujame paramą į vieną pusę, tada grąžiname paramos į kitą pusę. Tai irgi tokia nacionalinės politikos išraiška“, – sakė politikas.

„Bet dėl korektiškumo aš siūlyčiau tiesiog kantrybės“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad penktadienį prezidentas interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę. Antrajam prezidento rinkimų turui susiklosčius sėkmingai, šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti Vyriausybės vadovės postą.

„Šias pareigas gali užimti ir kiti žmonės. Bet jeigu rinkimai šiai partijai susiklostytų sėkmingai (…), aš tikrai mėginčiau įkalbėti ponią Blinkevičiūtę užimti šias atsakingas bei svarbias pareigas“, – interviu Eltai teigė prezidentas.

Pastaruoju metu G. Nausėda ne kartą viešai tvirtino, kad su centro kairės Vyriausybe jam sutarti ir rasti sprendimus būtų paprasčiau. Panašiai kalba ir G. Nausėdai paramą prezidento rinkimuose išsakiusi V. Blinkevičiūtė.

Visgi, ar LSDP lyderė pati sutiks vesti partijos sąrašą bei pretenduoti į Vyriausybės vadovės poziciją, kol kas nėra aišku. Anot socialdemokratų sąrašą Europos Parlamento (EP) rinkimuose vedančios politikės, šiuo metu nėra reikalo skubėti.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt