Gabrielius Landsbergis būgštauja, kad nesulaukęs Vakarų atsako, Putinas taikysis į NATO nares

Naujienos

Dėl Maskvos agresyvių veiksmų Ukrainos pašonėje tvyrant seniai neregėtai įtampai regione, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis būgštauja, kad nesulaukęs tinkamo Vakarų atsako, Kremlius gali taikytis ir į NATO nares.

Į Lietuvą atvykęs JAV gynybos departamento sekretorius Lloydas Austinas tarsi ramina. Jis po šeštadienį vykusių pokalbių su šalies atsakingais asmenimis akcentavo Baltijos valstybes saugantį 5-ąjį NATO straipsnį ir tai, kad, reikalui esant, yra nusiteikimas į Lietuvą „pasiųsti dar tūkstančius karių“. Tačiau, neslepia L. Austinas, nerimą kelia Rusijoje prasidėjusios karinės pratybos, per kurias bus paleistos balistinės ir sparnuotosios raketos.

„Atsitiktinių įvykių prevencija yra sudėtingas dalykas, kai yra sutelkta tiek daug pajėgų. Tai sudėtingos pratybos, pasitelkiant strategines branduolines pajėgas. Tai dar labiau komplikuoja padėtį, nes gali įvykti nelaimingas atsitikimas ar avarija“, – šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė JAV gynybos sekretorius.

„Nerimą kelia tai, kad Putinas dabar yra sutelkęs apie 150 tūkst. karių Ukrainos pasienio regione. Taip pat yra pajėgų Baltarusijoje. Tai sukėlė labai didelę įtampą ir mes stengiamės tą įtampą sušvelninti diplomatinėmis priemonėmis, prašome imtis padėties deeskalavimo“, – pridūrė L. Austinas.

Savo ruožtu Lietuvos diplomatijos vadovas teigė, kad tai, kaip šiuo metu klostosi situacija Ukrainos pasienyje, kelia labai didelį nerimą. Pasak G. Landsbergio, iš esmės nuo Rusijos atgrasymo Ukrainoje priklausys, ar Kremlius ryšis tolesniems agresyviems ketinimams.

„Tai, ką dabar matome, rodo, kad vienas iš dabartinių Putino veiksmų motyvų yra ankstesnių įsiveržimų 2014 ir 2008 metais sėkmė. Manau, kad jis mano, kad Vakarai reagavo per lėtai ir per mažai. Ir tai jo nesustabdė. Tai reiškia, kad jis remiasi savo ankstesnėmis sėkmėmis. Ir jei jis mano, kad ir dabartiniai jo veiksmai bus sėkmingi, tada reikėtų užduoti sau klausimą – kas bus kitas jo taikinys“, – spaudos konferencijoje retoriškai klausė G. Landsbergis.

Ministras tarsi leido suprasti, kad Kremlius, nesulaukęs tinkamo pasipriešinimo dėl Ukrainos, toliau veikiausiai taikytųsi į Baltijos valstybes.

„Todėl ir matote tiek daug susirūpinusių žmonių Lietuvoje. Tai būtų natūrali progresija. Dabar mes kovojame mūšį už Ukrainą. Tai yra ir mūšis už Europą. Jei nesustabdysime ten, jis eis toliau. Mes negalime leisti pasiekti Putinui šią sėkmę“, – sakė G. Landsbergis.

Savo ruožtų Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos sekretorius L. Austinas tikino, kad Lietuvą ir kitas rytinio aljanso flango valstybes be išlygų saugo 5-asis NATO straipsnis.

„Bet koks išpuolis prieš Lietuvą bus laikomas išpuoliu prieš visą Aljansą“, – teigė Lietuvoje viešintis JAV gynybos sekretorius.

Šaltinis: elta.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!