Gabrielius Landsbergis: Rusijos ambasadorius privalės palikti Lietuvą

Naujienos

Lietuvos vyriausybė nusprendė pažeminti Rusijos Federacijos diplomatinio atstovavimo lygį ir išsiųsti Rusijos ambasadorių iš Lietuvos. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paskelbė, kad Lietuvos ambasadorius Maskvoje į Lietuvą grįš artimiausiu metu, o Lietuvos ambasadorius Ukrainoje netrukus grįš į Kyjivą. Lietuva taip pat uždaro generalinį konsulatą Klaipėdoje.

„Lietuvos vyriausybė, reaguodama į besitęsiančią Rusijos karinę agresiją prieš suverenią Ukrainą ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdytus žiaurumus įvairiose okupuotuose Ukrainos miestuose, įskaitant kraupias žudynes Bučoje ir kituose Ukrainos miestuose, priėmė sprendimą pažeminti diplomatinio atstovavimo lygį. Rusijos Federacijos ambasadorius privalės išvykti iš Lietuvos

Lietuvos ambasadorius Maskvoje į Lietuvą grįš artimiausiu metu. Apie šiuos sprendimus šiandien informavome savo Europos Sąjungos ir NATO partnerius bei pakvietėme padaryti tą patį. Lietuvos vyriausybė, atsižvelgdama į bendrą nekonstruktyvų Rusijos diplomatinės tarnybos vaidmenį agresijos prieš Ukrainą atžvilgiu, uždaro generalinį konsulatą Klaipėdoje.“, – pirmadienį Vyriausybės sprendimą viešai perskaitė Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Rusijos okupacinių pajėgų brutalumas peržengia bet kokias civilizuoto pasaulio normas. Tai, ką pasaulis išvydo Bučoje, deja, bet gali būti tik pradžia. Išlaisvinant kitus miestus, galime išvysti ir daugiau kraupių karo nusikaltimų pavyzdžių“, – teigė G. Landsbergis.

Ministro tvirtinimu, visi Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdyti karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmogiškumui Ukrainoje nebus pamiršti.

„Lietuva iniciavo kreipimąsi į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą ir remia visas priemones, kuriomis būtų užtikrinta Rusijos ginkluotųjų pajėgų ir visų putinistinio Rusijos režimo atstovų atsakomybė už vykdomus žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus Ukrainoje“, – sakė G. Landsbergis.

„Dar kartą raginame Rusiją stabdyti agresiją, įgyvendinti Tarptautinio Teisingumo Teismo sprendimą ir trauktis iš likusios Ukrainos teritorijos“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat pranešė, kad pirmadienį priimtas sprendimas, kad artimiausiu metu į Kyjivą grįš Lietuvos ambasadorius Ukrainoje.

G. Landsbergio teigimu, apie šiuos Lietuvos veiksmus yra informuotos Baltijos šalys, Lenkija, jos šiuo metu svarsto priimti panašius sprendimus.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!