Gitanas Nausėda: Rusijai turi būti suduotas labai ryžtingas ir aiškus atkirtis

Naujienos

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasirašyti įsakai dėl Ukrainos rytuose įsitvirtinusių prokremliškų separatistų nepriklausomybės pripažinimo yra grubus tarptautinės teisės pažeidimas, kuriam turi būti suduotas ryžtingas ir aiškus atkirtis.

„Rusijos sprendimas pripažinti vadinamąsias Donecko ir Luhansko Respublikas, kurios yra sudėtinė Ukrainos valstybės dalis, yra grubus tarptautinės teisės pažeidimas. Tam turi būti suduotas labai ryžtingas ir aiškus atkirtis“, – sakė šalies vadovas.

Jis teigė šį klausimą jau aptaręs tiek su Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen, tiek su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Charliu Micheliu.

V. PUTINUI PRIPAŽINUS UKRAINOS SEPARATISTUS, VAKARAI RAGINAMI NEDELSIANT SKELBTI SANKCIJAS RUSIJAI

„Europos Sąjungos atsakas taip pat turi būti aiškus ir įvilktas į labai aiškų sankcijų, pasmerkimo ir šio atvejo iškėlimo Jungtinėse Tautose rūbą“, – nurodė G.Nausėda.

Prezidentas sureagavo ir į V.Putino pirmadienio vakarą ištransliuotus pasisakymus apie Ukrainos valstybingumą.

„Kalbos apie tai, kad Ukrainos valstybė yra dirbtina, o jos veiksmai kelia grėsmę Rusijos saugumui, yra laužtos iš piršto. Mėginimas pateikti Ukrainos valstybę kaip dirbtinę dar ir demonstruoja visišką istorijos nesuvokimą.

Kalbos apie grėsmę yra skirta propagandinė žinutė lengvatikiams, kurių, tikiuosi, po Rusijos nesenų veiksmų lieka vis mažiau“, – kalbėjo G.Nausėda.

Nepaisydamas Vakarų perspėjimų dėl sankcijų, Rusijos prezidentas V.Putinas pirmadienį įsakė kariams dislokuotis dviejuose Maskvos remiamuose separatistiniuose regionuose Rytų Ukrainoje.

Dviem oficialiais dekretais V.Putinas nurodė Gynybos ministerijai prisiimti „taikos palaikymo funkciją“ Donecko ir Luhansko srityse. Tuose pačiuose dokumentuose jis nurodė Užsienio reikalų ministerijai užmegzti diplomatinius santykius su „Luhansko Liaudies Respublika“ ir „Donecko Liaudies Respublika“.

Rusijos sprendimas jas pripažinti sulaukė tarptautinio pasmerkimo ir ES bei JAV pažadų įvesti tikslines sankcijas.

Invazijos atveju Vakarai žada imtis dar platesnių ekonominių ribojimų Rusijos atžvilgiu.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!