Griežta Zelenskio kalba Rusijos kariams nužudžius šeimą: „Mes rasime kiekvieną niekšą“

Žinios

„Mes rasime kiekvieną niekšą“, – taip Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Rusiją ir jos karines pajėgas, rusų kariams sekmadienį nužudžius evakuotis bandžiusią keturių asmenų šeimą su dviem mažais vaikais.

Naujoje naktinėje savo kalboje V. Zelenskis perspėjo Rusijos karius, kad jis nubaus tuos, kurie Ukrainoje elgėsi žvėriškai, jų laukia „vienintelė rami vieta“.

„Šiandien yra Atleidimo sekmadienis. Tačiau už šimtus ir šimtus aukų mes neatleisime. Už tūkstančius kančių. Ir Dievas neatleis. Ne šiandien. Ne rytoj. Niekada. Ir vietoj atleidimo bus Teismo diena“, – sakė V. Zelenskis.

„Neatleisime už sugriautus namus. Neatleisime už raketą, kurią kurią mūsų oro gynyba šiandien numušė virš Okhmatdyt (vaikų ligoninė Ukrainoje – red. past.). Ir už daugiau nei penkis šimtus kitų tokių raketų, pataikiusių į mūsų žemę. Jos visoje Ukrainoje smogė mūsų žmonėms ir vaikams.

Neatleisime už šaudymą į neginkluotus žmones. Už mūsų infrastruktūros sunaikinimą. Mes neatleisime. Šimtus ir šimtus aukų. Tūkstančius ir tūkstančius kančių. Ir Dievas neatleis. Ne šiandien. Ne rytoj. Niekada. Vietoj Atleidimo bus Teismo diena. Aš tuo įsitikinęs“, – savo kalbą tęsė prezidentas.

V. Zelenskis perspėjo Rusijos pajėgas, kad jų laukia „teismo diena“ už „tyčinę žmogžudystę“, įvykdytą jo šaliai.

„Kiek tokių šeimų mirė Ukrainoje? Mes neatleisime. Mes nepamiršime. Mes nubausime visus, kurie elgėsi žiauriai šiame kare, mūsų žemėje. Rasime kiekvieną niekšą, kuris šaudė į mūsų miestus, žmones, bombardavo mūsų žemę, paleido raketas. Šioje žemėje tau nebus ramios vietos. Išskyrus kapą“, – perspėjo V. Zelenskis.

Kartu savo kalboje V. Zelenskis palietė ir šeimos, mėginusios sekmadienį pabėgti iš Ukrainos miesto Irpinės, esančio netoli Kijevo, mirtį, emocingai ragindamas pažadą kurti humanitarinius koridorius, kurio Rusijos pajėgos nepaisė.

„Daug kalbėta apie humanitarinius koridorius. Kasdien buvo kalbama apie galimybę žmonėms išvykti iš miestų… Ir išgirdome pažadą, kad bus humanitariniai koridoriai. Tačiau humanitarinių koridorių nėra. Vietoj humanitarinių koridorių jie gali padaryti tik kruvinus.

Šiandien Irpine žuvo šeima. Vyras, moteris ir du vaikai. Tiesiai kelyje, kai jie tik bandė ištrūkti iš miesto. Visa šeima. Kiek tokių šeimų mirė Ukrainoje?“ – kalbėjo V. Zelenskis.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!