Gydytojai skelbia aukštą pavojaus lygį: sparčiai plinta naujas virusas, kurio simptomai yra panašūs į COVID-19.

Naujienos

Gydytojai paskelbė apie didelį pavojų dėl paslaptingos į gripą panašios ligos, taip pat primenančios COVID-19, dėl kurios Argentinoje kritiškai serga žmonės. Tarptautinė visuomenės sveikatos priežiūros sistema „ProMed“ balandžio 17 d. paskelbė perspėjimą po to, kai Buenos Airėse buvo pranešta apie 60 nežinomos ligos atvejų. Tai ta pati duomenų bazė, kuri pirmą kartą įspėjo valdžios institucijas apie COVID-19 dar 2019 m. pabaigoje.

Perspėjime, pateiktame anonimiškai „iš ProMed žinomo asmens“, teigiama: „Atrodo, kad per pastarąsias 30 dienų Buenos Airėse padaugėjo sunkių netipinių plaučių uždegimų, kuriems reikalinga kritinė priežiūra. Susirgę asmenys dažniausiai yra jauni žmonės, neturintys kitų rizikos veiksnių“.

Ligos forma kai kuriems pacientams buvo itin sunki

Nors Argentinos pareigūnai oficialių pareiškimų nepateikė, pranešama, kad pacientams prireikė dirbtinės plaučių ventiliacijos, kad būtų lengviau kvėpuoti, skelbia portalas „Mirror“.

Daugiau nei trečdaliui susirgusiųjų pasireiškė ornitozė (chlamidiozė) – ligos, kurią sukelia paukščiuose aptinkama chlamidijų rūšis, – simptomai. Tačiau daugelis jų neturėjo jokio akivaizdaus kontakto su paukščiais, pažymima perspėjime.

Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)

Į situaciją reikia žiūrėti rimtai

Ornitozė, dar vadinama papūgų karštlige, kelia susirūpinimą dėl į gripą panašių simptomų, kurie gali peraugti į plaučių uždegimą. Ypač didelė grėsmė kyla vyresnio amžiaus žmonėms arba tiems, kurių imuninė sistema nusilpusi, praneša „Daily Star“.

Pranešime įspėjama: „Nors kai kurių atvejų etiologija yra ornitozė, gali būti, kad su ja susijęs ne vienas ligos sukėlėjas. „ProMed“ būtų dėkinga už daugiau informacijos apie šiuos atvejus“.

Dienraštis „Daily Mail“ praneša, kad ekspertai ragina sveikatos apsaugos pareigūnus nežiūrėti į šią situaciją lengvabūdiškai, nepaisant užtikrinimų, kad esą „mažai tikėtina, jog tai kels platesnę grėsmę“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt