Gyventojus pasiekė nauji pranešimai: nuo vasario mėnesio brangsta ir vanduo

Naujienos

Vienas didžiausių šalyje vandens tiekėjų „Vilniaus vandenys“ ketvirtadienį informavo savo klientus, kad nuo šiol didėja jiems taikomi tarifai.

„Mielas kliente, informuojame, kad nuo 2024 m. vasario 1 d. keičiasi tarifas už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas“, – rašoma „Vilniaus vandenų“ pranešime.

Jame nurodoma, kad daugiabučių gyventojams geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas brangsta nuo 2,02 euro už kubinį metrą iki 2,06 euro už kubinį metrą (su pridėtinės vertės mokesčiu).

Tuo metu individualiuose namuose gyvenantiems klientams „Vilniaus vandenų“ paslaugų tarifas didėja nuo 2 eurų už kubą iki 2,03 euro už kubą (su pridėtinės vertės mokesčiu).

Nauji Vilniaus vandenų tarifai

Mėnesinis mokestis už vandenį

Nepriklausomai nuo suvartojamo vandens kiekio, klientai turi mokėti ir mėnesinį mokestį, kai apskaitos prietaisas priklauso bendrovei „Vilniaus vandenys“.

Gyvenantiems daugiabučiuose toks mokestis yra 0,80 euro per mėnesį, o gyvenantiems individualiuose namuose – 0,66 euro per mėnesį.

Nauji vandens skaitikliai

Ketvirtadienį „Vilniaus vandenys“ pranešė, kad per 10 metų visame tinkle planuoja įdiegti tūkstančius ultragarsinių vandens skaitiklių.

„Vilniaus vandenų“ numatomos investicijos į infrastruktūrą, vandentiekio skaitmenizavimą ir plėtrą iki 2033 m. viršys 600 mln. eurų.

Išmanieji ultragarsiniai skaitikliai esą jie tiksliai surenka, apdoroja ir perduoda vandens suvartojimo duomenis.

Gyventojams ir įmonėms nereikės kas mėnesį deklaruoti vandens suvartojimo rodmenų, o užbaigus visą projektą, vartotojai galės kasdien sekti vandens suvartojimą, išmani sistema leis operatyviai identifikuoti vandens nuotėkius būstuose, daugiabučių tinkluose ir miesto vandentiekio sistemoje.

Vandentiekio tinklo skaitmenizavimo projektas bus užbaigtas iki 2030 m., bendros investicijos sieks 39,4 mln. eurų. Jo metu bus pakeista 350 tūkst. skaitiklių.

Vadinasi, vieno skaitiklio kaina su diegimu turėtų būti apie 112,5 euro.

Bendrovė primena, kad 2023 m. jau įdiegė beveik 80 tūkstančių skaitiklių.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt