Gyventojus pasieks sąskaitos už šildymą – turėsite mokėti iki 18 eurų daugiau (1)

Naujienos

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) suskaičiavo, kokio dydžio sąskaitos netrukus pasieks vilniečius už sausio mėnesio šildymo paslaugas.

Pirmąjį šių metų mėnesį šilumos kaina mažėjo, tačiau dėl 4,5 laipsnių šaltesnio mėnesio sąskaitos ūgtels apie 16–18 proc. palyginti su 2023 m. sausiu ir gruodžiu.

Už 50 kv. m. buto šildymą renovuotame daugiabutyje vidutinė sąskaita sieks apie 66 eurus, o sename, energetiškai neefektyviame – 112 eurų.

Prieš mėnesį bendrovė skelbė, kad tuo metu renovuotame daugiabutyje vidutinė sąskaita siekė apie 55 eurus, o sename, energetiškai neefektyviame – 94 eurus. Taigi, už sausį gyventojai turės mokėti 11–18 eurų daugiau.

Pinigai

Didžiausia įtaka šildyno kainoms

Anot specialistų, didžiausią įtaką sąskaitų dydžiui daro lauko oro temperatūra. Būtent orai tiesiogiai veikia šilumos suvartojimą, kuris, lyginant su pernai sausio mėnesiu, šiemet išaugo 25 proc.

„Skaičiuojant sąskaitas už šildymą vienas svarbiausių faktorių yra suvartotos šilumos kiekis. Jis dauginamas iš šilumos kainos. Butams šildyti sunaudotos šilumos kiekį nulemia lauko oro temperatūros pokyčiai.

Dėl šalto sausio patalpoms šildyti prireikė ketvirtadaliu daugiau šilumos negu 2023 m. sausį, tuomet dėl temperatūrų skirtumų šilumos suvartojimas buvo mažesnis“, – pranešime spaudai cituojama , sako VŠT klientų komandos vadovė Rūta Jasiulionienė.

Mažiausios kainos – energetiškai efektyviausių daugiabučių namų gyventojams

Anot VŠT, kaip įprasta, mažiausios sąskaitos pasieks naujos statybos, energetiškai efektyviausių daugiabučių namų gyventojus. Už 50 kv. m. ploto buto šildymą tokiame daugiabutyje vidutinė sausio mėnesio sąskaita siekia 41 eurą, praėjusį šildymo sezoną – 31 eurą.

Renovuotuose daugiabučiuose gyvenantiems klientams vidutiniškai teks mokėti 66 eurus, 2023 m. sausį vidutinės išlaidos buvo – 57 eurai.

Tuo metu daugiausiai už šilumą teks išleisti senų, nerenovuotų ir energetiškai neefektyvių daugiabučių namų gyventojams, tokio būsto vidutinė šildymo sąskaita siekia 112 eurų, praėjusį sezoną apie 96 eurai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!