Į nelaisvę pačiupo labai rimtą grobį: rankos iki alkūnių kraujyje, Rusija nersis iš kailio, kad jį atgautų

Naujienos

Prieš kelias dienas Ukraina Donecko srityje numušė dar vieną rusų šturmo lėktuvą „Su-25“. Pilotas sugebėjo katapultuotis ir išgyveno, nors ir buvo nesunkiai sužeistas. Jo apklausa ukrainiečiams suteikė daug vertingos informacijos.

„Su-25“ pilotas Andrejus Fedorčukovas, kuris į ukrainiečių rankas pateko netoli Svetlodarsko, teigia, kad yra samdinys iš privačios „Wagner“ grupės. Birželio 18 dieną jo pilotuojamas lėktuvas buvo numuštas „Igla“ raketa.

Fedorčukovas teigia, kad už Ukrainos puolimą gauna solidžią alga – 205 tūkstančius rublių (3420 eur.) per mėnesį. Birželio 18 dieną jis gavo įsakymą atakuoti ukrainiečių įtvirtinimus, bet prieš tai jis bombardavo Ukrainos miestus.

Juokinga, bet sučiuptas Fedorčukovas su savimi turėjo navigacijos sistemą „Garmin“ ir išmanųjį telefoną su „ProNebo“ programėle. „Rusijos aviacija turi didelių problemų su navigacija. Jie nepasitiki savo sistemomis, visi renkasi amerikietiškas. Įdomu, kiek „Garmin“ sistemų yra naudojama Rusijos ginkluotosiose pajėgose ir ar amerikiečiai gali sekti jų judėjimą. Tai būtų naudingi duomenys“, teigė Ukrainos žurnalistas Jurijus Butusovas.

Fedorčukovo sučiupimas yra ypatingas įvykis, nes tai – dvigubai vertingas karys. Visų pirma, jis – pilotas, o jų visada trūksta. Antra, jis priklauso „Wagner“ grupei, o juos okupantai labai vertina.

„Fedorčukovas tikisi mainų – jis supranta, kad yra samdinys ir gali būti nemainomas, jis gali atsakyti už savo nusikaltimus. „Wagner“ kovotojams Ukrainoje yra atskira byla, nes jų rankos iki alkūnių yra kraujyje“, teigė Butusovas.

Kalbant apie „Su-25“, Rusija turi vos daugiau nei porą šimtų tokių lėktuvų. Atvirųjų šaltinių žvalgybos grupės „Oryx“ duomenimis, Rusija Ukrainoje jau neteko 15 tokių orlaivių. „Oryx“ skaičiuoja tik nufilmuotus ir nufotografuotus praradimus, todėl tikrasis rusų prarastų „Su-25“ skaičius yra daug didesnis.

www.technologijos.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!