Į Putino sprendimą sureagavo Čmilytė-Nielsen: Seime inicijuos rezoliuciją

Naujienos

Vladimiro Putino sprendimas pripažinti separatistines Donecko ir Luhansko respublikas sulaukė reakcijos ir Lietuvoje.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielszen tviteryje informavo, jog sieks, kad toks V. Putinos sprendimas niekada nebūtų pripažintas.

„Atsižvelgdama į neteisėtą Rusijos sprendimą, kurį ką tik paskelbė Putinas, inicijuosiu rezoliuciją Seime, kad bet koks Donbaso regiono, kaip neatskiriamos Ukrainos dalies, statuso pasikeitimas NIEKADA nebus pripažintas. Į tokius neteisėtus veiksmus turi būti sureaguota kuo griežčiau”, – rašė parlamento vadovė.

V. Putino sprendimas šokiravo ir Lietuvos užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį.

„Oficialus Donecko ir Luhansko „respublikų“ pripažinimas įrodo visišką tarptautinės teisės ir JT chartijų panieką. Rusija turi būti pripažinta tokia, kokia ji yra: valstybė, kuri nepaiso tarptautinių taisyklių ir civilizuotų normų. Esu įsitikinęs, kad tokiai eskalavimo eigai turėtų būti taikomos sankcijos”, – tviteryje dėstė G. Landsbergis.

Rusijos sprendimas pripažinti separatistinių Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ nepriklausomybę yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas, teigia ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis pirmadienio vakarą tai aptarė su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles’u Micheliu.

„Nežinau, ar šįvakar dar liko abejojančių, kad Rusija ieško preteksto paimti Ukrainą į savo „įtakos sferą“. Visos kalbos apie Ukrainos dirbtinumą ir tariamai keliamą grėsmę Rusijai – perspėjimo signalas visoms Vakarų šalims“, – feisbuke rašė šalies vadovas.

„Rusijos sprendimas pripažinti Donecko ir Luhansko separatistines „respublikas“ – šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas, kuriam turime duoti ryžtingą atsaką, kol dar ne per vėlu“, – tęsė jis

„Mūsų parama Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui nepalenkiama. Ukraina nėra ir nebus viena“, – pabrėžė G. Nausėda.

Rusijos sprendimą pasmerkė ir kiti Lietuvos politikai, taip pat Vakarų lyderiai, o Europos Sąjungos lyderiai žada ryžtingą, tvirtą ir vieningą atsaką.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienio vakarą pasirašė įsaką dėl Ukrainos rytuose įsitvirtinusių prokremliškų separatistų nepriklausomybės pripažinimo, tai parodė Rusijos valstybinė televizija.

Anksčiau pirmadienį Ukrainos rytinėse Luhansko ir Donecko srityse įsitvirtinusių separatistų lyderiai paragino pripažinti jų suverenitetą.

Vakarų šalys ne kartą perspėjo Rusiją nepripažinti separatistų, nes toks žingsnis faktiškai palaidotų trapų taikos procesą Donbase.

Šaltinis: delfi.lt

 

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!