I. Šimonytė apie Lukašenką: prezidentu save vadinantis bailys galutinai ir negrįžtamai išdavė savo šaly

Naujienos

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka, įsileisdamas į Baltarusiją Rusijos pajėgas ir leisdamas iš ten pulti Ukrainą, galutinai išdavė savo tautą.

Apie tai ministrė pirmininkė kalbėjo pirmadienį, tarptautiniame Kalinausko forume Seime.

I. Šimonytė tvirtino, kad Rusijos karas prieš Ukrainą neprasidėjo šiemet. Anot jos, Kremliaus ir Minsko režimas, savo veiksmais spausdami ukrainiečius, ribas buvo peržengę jau seniai.

„Rusijos karas prieš Ukrainą prasidėjo seniau, prieš aštuonerius metus. Atidžiai stebėdami režimus Kremliuje ir Minske matėme – o kas nematė, tikiuosi, pagaliau praregėjo – kad netrukdomi diktatoriai klestėjo ir tapo vis nuožmesni. Jų keliamos kančios vis didėjo, jie žudė ir gniuždė tiek savo pačių žmones, tiek nekenčiamas tautas, kurias begėdiškai vadino broliškomis.

Kartojome, kad peržengtos visos raudonos linijos, kad pasiektas dugnas, tačiau akivaizdu, kad kraujo ištroškę diktatoriai tik juokėsi iš mūsų pareiškimų ir bedančių sankcijų, nes supranta tik jėgos kalbą“, – forume kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Ji akcentavo, kad Rusijos užpulta Ukraina šiuo metu kaunasi ne tik už save, bet ir už visą laisvą pasaulį.

I. Šimonytė, kalbėdama apie Baltarusiją, priminė baltarusių protestus prieš A. Lukašenkos režimą 2020 m. rugpjūtį. Ji vylėsi, kad nepaisant to, jog revoliucija buvo užgniaužta, baltarusiai tebetiki laisve.

A. Lukašenka, I. Šimonytės manymu, įsileisdamas į Baltarusiją Rusijos karines pajėgas, galutinai išdavė savo tautą.

„Šiandien Baltarusijos diktatorius, Baltarusijos prezidentu save vadinantis bailys ne tik susodino į kalėjimus ar ištrėmė laisvus savo žmones. Jis galutinai ir negrįžtamai išdavė savo tautą, paversdamas Baltarusiją – ne tą tikrąją, o tą kurią vis dar iš paskutiniųjų bando nulaikyti sugniaužtame kumštyje – Kremliaus agresijos sąjungininke ir Rusijos karo prieš Ukrainą placdarmu“, – dėstė premjerė.

„A. Lukašenka įsileido Kremliaus okupantus, kad tik išsilaikytų pats ir meldžia, kad V. Putinas nepasiųstų baltarusių karių kovoti prieš brolius ukrainiečius ne dėl to, kad A. Lukašenka prieštarautų Rusijos karui, o vien iš baimės, kad neliks, kas jį apgina Baltarusijoje nuo jo paties tautos“, – samprotavo I. Šimonytė.

Premjerė tvirtino, kad Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą privertė tautoms atsakyti į klausimą, kurioje pusėje jos yra. Anot I. Šimonytės, deja, didžioji dalis rusų liko pasyvūs.

„Visos pasaulio tautos turėjo atsakyti į klausimą, ką renkatės, kieno jūs pusėje. Skaudu, kad didžioji dalis Rusijos piliečių liko pasvyūs, net ir prasidėjus brutaliam karui. Gąsdinimai, visa apimančios propagandos aparato rankos akivaizdžiai pasiekė savo. Skaudžios omonininkų represijos nutildė ir baltarusius – bet tik Baltarusijoje, ne laisvame pasaulyje“, – aiškino ji.

I. Šimonytė akcentavo, kad Vakarų pasaulis turėtų aktyviau padėti ne tik Ukrainai, bet ir laisvos Baltarusijos atstovams.

„Vakarų pasaulis ilgą laiką kalbėjo apie pamatines demokratijos vertybes ir laisvės vertę, o dabar turi galimybę ir pareigą parodyti, kad tai svarbiau nei materialinis komfortas ir įprastos veikimo schemos. Turime tokią pareigą Ukrainai, bet neturime pamiršti ir šios pareigos laisvai Baltarusijai“, – dėstė ministrė pirmininkė.

Anot jos, Ukrainos kova prieš ją užpuolusią Rusiją rodo, kad diktatoriai primena „milžinus su molinėmis kojomis“.

„Jie yra labiau pažeidžiami nei bando pasirodyti. Susitelkime ir visi kartu pagreitinkime diktatorių agoniją, pagreitinkime laisvos Ukrainos ir laisvos Baltarusijos pergalę“, – Kalinausko forume kalbėjo I. Šimonytė.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!