I.Šimonytė: jeigu matysis, kad Seime atsiranda daugiau apetito, prie mokesčių reformos gali būti grįžta

Naujienos

Seimas galėtų grįžti ir dar kartą svarstyti Vyriausybės pernai pasiūlytą mokesčių reformos paketą, jeigu parlamentarai parodytų daugiau iniciatyvos jį priimti iki Seimo rinkimų šių metų rudenį, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Vis dėlto ji sako nesanti įsitikinusi, kad tai įvyks. 

„Jeigu atsiras palaikymo kažkokiems sprendimams, tai galima bus grįžti į paskesnes stadijas, todėl, kad tai yra labai skirtingos stadijos: yra projektai, kurie praėję svarstymo stadiją, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto mokestis, yra projektai, kurie tėra praėję pateikimo stadiją. Tai jeigu matysis, kad Seime atsiranda daugiau apetito, nes galbūt kas nors nenori sau pasilikt šito klausimo spręst po rinkimų, tai galim prie temos visada grįžti, bet atsakyti į klausimą, ar taip bus – tikrai dabar negaliu“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Ji teigė mananti, kad vienokie ar kitokie sprendimai turės būti priimti po Seimo rinkimų.

„Bet neturiu nė menkiausios abejonės, kad tokie ar kiti Seimo sprendimai po rinkimų vis tiek bus priimti, nes visi žino, kur yra mokesčių sistemos problemos ir tada galbūt, kai nespaus tiksintis rinkimų laikrodis, bus lengviau tą savo nuomonę pasakyti vienareikšmiškai“, – teigė premjerė.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen anksčiau sakė mananti, kad yra maža tikimybė, jog prie reformos šios kadencijos Seimas grįš visa apimtimi. Ji tai pat teigė sunkiai įsivaizduojanti, kaip šios kadencijos Seimas galėtų grįžti ir galop priimti įstatymą dėl platesnio nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimo.

Mokesčių reforma buvo vienas iš svarbiausių šios Vyriausybės tikslų, jai pernai vasarą po pateikimo pritarė Seimas, tačiau pertvarka įstrigo koalicijos partneriams nesutariant kai kuriais klausimais. Reforma, be kitų dalykų, numatė didesnį individualios veiklos ir platesnį NT apmokestinimą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt