Į skudurus gaunantys „Wagner“ samdiniai siūlo kraujo upes: yra tik vienas būdas nugalėti Ukrainą ir prašo Putino skubiai tą daryti

Naujienos

„Telegram“ paskyroje „Reverse Side of Medal Telegram“, kurią valdo „Wagner“ grupės samdiniai, publikuotas raginimas Putinui mobilizuoti 800 tūkstančių karių Ukrainos puolimui. Kitaip, privačios grupės karių manymu, Rusija pralaimės.

Ši žinia publikuota kaip atsakas į Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino pareiškimą, kad mobilizacijos Rusijoje negali būti. Jau kurį laiką kalbama, kad Rusija švęsdama Pergalės dieną gegužės 9-ąją gali paskelbti daliną ar pilną mobilizaciją. Toks pareiškimas greičiausiai sektų oficialią karo Ukrainai deklaraciją, kuri leistų įvesti karo ekonomiką, riboti žmonių judėjimą, kontroliuoti privačių įmonių veiklą. Volodinas radijo stočiai „Komsomolskaja pravda“ sakė, kad prieštarautų tokiai mobilizacijai.

„Wagner“ grupės samdiniai, kariaujantys Ukrainoje, mano, kad toks požiūris klaidingas – Rusijai reikia mobilizacijos. „Bus mobilizacija arba pralaimėsime karą. Ukrainai nugalėti reikia 600-800 tūkstančių žmonių“, – rašė samdiniai.

Dmitrijus Peskovas, Putino atstovas spaudai, paneigė gandus, kad Putinas gegužės 9-ąją skelbs karą Ukrainai ir visuotinę mobilizaciją. Yra ir daugiau manančių, kad Putinui tai sukeltų pavojingas pasekmes ir visuotinius neramumus, tačiau beveik visi gegužės 9-ąją tikisi kažko radikalaus. Galbūt Putinas skelbs mobilizaciją, galbūt bus įvedama karo padėtis, galbūt bus karo belaisvių paradas. Galbūt vietoje viso to Putinas paskelbs pergalę Mariupolyje, kur taip pat planuojami gegužės 9-osios renginiai. O galbūt ukrainiečiai susprogdins Krymo tiltą.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!