Įdomu: kokie bus žmonės po tūkstančio metų?

Įdomu: kokie bus žmonės po tūkstančio metų? Įdomybės

Kai paveiksle pamatome žmones iš akmens amžiaus, mus apima nesuprantamas jausmas: ar tai mažas žmogus su ilgais plaukais, kurie niekada nebuvo plaunami šampūnuose, ir ar tai yra mūsų pirmtakas?

Oho. Kažkokia kaliausė. Bet dabar arčiau mūsų eros: žmonės, gimę XV – XVII a. Jie jau panašesni į šiuolaikinį žmogų. Jų drabužiuose yra kažkas atstumiančio, bet apskritai – jie ir toliau vystosi. Kuo arčiau laikas pereina į mūsų erą – tuo labiau jie tampa artimesni mums: savo kūno struktūra, bendra išvaizda. O drabužiai yra kaip drabužiai. Kiekviena epocha nustato savo madą.

Bet tai yra praeities žmonės: labai tolimi ir ne tokie tolimi nuo dabarties.

Bet kaip norėtumėte pažvelgti į ateitį, kad sužinotumėte, kur evoliucija ves žmogų po tūkstančio metų? Kuo jis taps?

Yra toks mokslas – futurologija. Ir dabar mokslininkai futurologai, sumodeliavę būsimą vyrą, pasakojo, koks jis bus po tūkstančio metų.

Labiausiai tikėtina, kad žmonės taps aukštesni. Būtent tai ir vyksta. Pastebėta, kad per pastaruosius 130 metų žmonės ūgtelėjo.

Pavyzdžiui, 1880 m. Vidutinis Europos žmogaus ūgis buvo 170 cm. Šiandien jis pasiekė beveik 178 cm aukštį.

Mokslas pasieks tokias aukštumas, kad žmonėms bus implantuoti prietaisai, skirti pagerinti klausą, regėjimą, pagerinti bendrą sveikatos būklę ir daug daugiau.

Būtinos sąlygos tokių prietaisų sukūrimui egzistuoja ir šiandien. Dabar yra klausos aparatų, kurie įrašo garsus ir sukuria vadinamąjį „baltąjį triukšmą“.

Kai kuriuose telefonuose yra net įmontuoti telefonai.

Ir toks pavyzdys.

Oregono universiteto mokslininkai, šiandien dirbantys su bioninėmis akimis, leis akliesiems pamatyti. Be to, šios pačios technologijos leis pamatyti tai, ko nemato paprastas žmogus: pavyzdžiui, infraraudonasis ir rentgeno spinduliai.

Tolimoje ateityje (o gal ir ne taip toli) ateis diena, kai protezus naudos ne tik neįgalieji.

Mokslininkai tikina, kad žmogus keisis ne tik išoriškai: vystysis ir mūsų genai. Oksfordo universiteto tyrimas atskleidė, kad ŽIV užsikrėtusių vaikų iš Pietų Afrikos grupė gyveno visiškai sveikai.

Kaip paaiškėjo, vaikų organizmai savarankiškai sukūrė apsaugą nuo ŽIV, o tai neleidžia virusui virsti AIDS.


Gali būti, kad ateities žmogus išmoks valdyti savo genus ir DNR taip, kad apsisaugotų nuo bet kokių ligų, ir visos planetos ligos išnyks visam laikui. Ir netgi galima išvengti senėjimo.

Tačiau nesvarbu, kas nutiks per ateinantį tūkstantį metų – nesvarbu, ar tampame vienomis su mašinomis, ar tiesiog jomis virstame – vieną dalyką galima pasakyti su didele tikimybės procentine dalimi: žmonės nuolat keičiasi ir tuo greičiau mes keičiamės ir einame už Žemės ribų, – tuo didesnės mūsų galimybės išvengti išnykimo.

Reklama