Ilgai laukti nereikėjo: Gabrielius Landsbergis Seimui vėl grasina atstatydinimu

Naujienos

Iki naujųjų Seimo rinkimų likus keliems mėnesiams vėl raginimai atsistatydinti

Seimo rinkimai planuojami šiais metais spalio pradžioje. Jau, rodos, nedaug liko, bet grasinimu atsistatydinti, išeiti, palikti viską būta daug. Tiesa, nei vienas neišsipildė. Tačiau akivaizdu, kad net ir sulaukus griežtos kritikos dėl tokio vaikų darželio stiliaus elgesio politikoje, konservatoriai iš klaidų nepasimoko – partijos lyderis Gabrielius Landsbergis ir vėl švaistosi siūlymais Seimui keliauti lauk.

Šitas eilines isteriškas gaideles paskatino ne kas kitas, o visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas, kuris išskaidrinęs šalies savivaldybių tarybas ėmėsi Seimo. Panašu, kad aukščiausi šalies politikai jau spėjo, liaudiškai tariant, pakrauti kelnes, net net nesulaukus tyrimų rezultatų jau norima skirstytis lauk. Tiesa, daugiausiai panikos kelia konservatorius, kiti politikai kol kas ramiai laukia žurnalisto tyrimo išvadų.

„Mano pasiūlymas nuo praėjusių metų gegužės mėnesio nepasikeitęs. Du pasiūlymai, vienas pasiūlymas – reguliuoti griežčiau (..) arba visiems atsistatydinti. Arba laukti drebant, kada Tapinas paskelbs naują pavardę – trečias pasiūlymas. Tai dabar kadangi esam ties trečiu variantu, ties tuo ir pabaikim“, – sakė G. Landsbergis.

Energetikos ministras nelaukdamas tyrimo grąžino parlamentines lėšas

Konservatorius Energetikos ministras Dainius Kreivys, net nesulaukęs tyrimo, jau pabūgo ir grąžino visas nuo 2021 metų gautas parlamentines lėšas. Iš tiesų keistas poelgis – jei grąžino, vadinasi jaučia, kad kažkur jos buvo ne visai teisingai panaudotos. Tačiau galima kelti klausimą, kodėl gi jis negrąžino tų lėšų, kai buvo purtomos savivaldybės? Visai logiška būtų manyti, kad A. Tapinas jomis neapsiribos ir pasuks prie rimtesnių politikų kišenių turinio nagrinėjimo.

Galimai tiesiog buvo laukiama ir naiviai tikimasi.

Tiesa, dar vienas niuansas – G. Landsbergis, mat, siūlo išsiskirstyti Seimui. Na, Seimą juk žmonės rinko. O štai partijos paskirtiems ministrams skirstytis jis nesiūlo, net ir tiems, kurie vos pamatę dūmelį puolė gesinti ugnies, kuri, panašu, būtų supleškinusi pasitikėjimą konservatoriais iki pamatų. Dabar, gi, gal dar spėta užbėgti įvykiams už akių.

D. Kreivys feisbuke komentavo, kad akcijos „Skaidrinam“ autoriams užkliuvo draudimas 12-os metų senumo automobiliui. Toks, sakykime, labai jau nukuklinantis istorijos posūkis – štai, Energetikos ministras, o važinėja su 12 metų senumo mašina. Ir dar gi draudimas jos kliūva.

Bet, jei jau tas draudimas ir tas senas automobilis yra nekalti, kam grąžinti visas lėšas? Juo labiau, kad jų bendra suma siekia kone 20 tūkst. eurų.

Na žinoma, galima galvoti, ministras visgi, daug uždirba, bet taip lengva ranka iš kišenės ištraukti tokią pinigų sumą net nepareiškus jokių kaltinimų yra, sutikite, stipru.

„Norėdamas išvengti spekuliacijų viešoje erdvėje dėl šių ir kitų lėšų panaudojimo tikslingumo, į Seimo sąskaitą grąžinau visas parlamentinės veiklos lėšas už laikotarpį nuo tapimo ministru iki šios dienos: nuo sąskaitų už prenumeratą iki ryšio ir IT priemonių“, – rašė ministras.

Laisvės partijos narys laisvai ir parlamentines lėšas taškė

Konservatorių kolegos Laisvės partija taip pat jau pasižymėjo, vieni pirmųjų pinigų skaidrinimo tyrime. Laisvietis Marius Matijošaitis, pasirodo, pinigėlius leido taip, kad pavydėti gali daugelis.

„Iš pradžių jis susipirko profesionalią muzikinę įrangą – kelis Push2 muzikinius pultus, Audiofuse mikserį, profesionalius mikrofonus ir dar kažkokią techniką.

Tada perėjo prie kitos technikos – pirko 2 Macbook Air kompiuterius ir vieną Lenovo laptopą, žaidimams ir nežaidimams skirtas peles ir klaviatūrą, operatyvinę atmintį, SSD diską, Galaxy watch laikrodį, JBL kolonėles, spausdintuvą, Samsung projektorių, rankų darbo odinį dėklą Macbookui.

Ir 2023 lapkritį, paskutinėm dienom – naujausią Samsung Galaxy Fold5 telefoną už 2317 mūsų eurų.

Ir prie viso to dar kelis metus nuomojosi kažkokią kompiuterinę įrangą iš Varlės už beveik 500 eurų per mėnesį“, – vardija A. Tapinas pirmosios savo aukos išlaidas.

Paaiškėjo, kad galiausiai jis nusipirko knygą „You are a badass. Kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori“. Panašu, kad knygos patarimais M. Matijošaitis gerai pasinaudojo ir pasiėmė iš gyvenimo Seime viską, ko tik norėjo ir ką tik galėjo.

Martius Matijošaitis/Aasmeninio feisbuko profilio vieša nuotrauka
Martius Matijošaitis/Aasmeninio feisbuko profilio vieša nuotrauka

Pats politikas suprato, kad jau šaukštai po pietų, ir paskelbė besitraukiantis iš partijos, ketinantis palikti viską, ką pirko, Seimui. Tai paspėliokime, ką gi Seimas ateity veiks su žaidimams skirtu kompiuteriu ir garso įranga.

Ir vis dėlto, iki paskutinio jis sako, kad esą nėra ko skubėti su išvadomis – palaukime tyrimo atsakymų.

„Vardan dar didesnio skaidrumo aš pats kreipsiuosi į Etikos ir procedūrų komisiją Seime ir prašysiu dar kartą įvertinti mano visų anksčiau įsigytų darbo priemonių tikslingumą pagal Seimo parlamentinių lėšų aprašą. Už tai, kas bus įvertinta kaip netikslinga įranga, grąžinsiu tam išleistas lėšas.

Visą tai, nors lėšų tikslingumą jau yra tikrinę Seimo finansų departamentas bei etikos ir procedūrų komisija, o po kiekvienos ataskaitos yra pasirašęs kancleris. Dėl to ažiotažas kiek stebina ir mane patį. Tačiau pakartokime procesą vardan skaidrumo.

Laikausi pozicijos, kad visa įsigyta įranga yra naudojama parlamentinei veiklai“, – savo feisbuko profilyje rašo politikas.

Na, tikrai, parlamentinei veiklai būtini yra rankų darbo odiniai dėklai kompiuteriams, naujausi telefonai, nes senesni ir pigesni prastai ryšį ir internetą gaudo, žaidimams skirtos pelės, nes kas gi ta politika, jei ne didelis ir nelabai švarus žaidimas su visų mūsų pinigais?

Šaltinis: 77.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!