Intensyvėja dingusios 13-metės paieška: įsitraukė visuomenė, pareigūnai ragina nelyginti su pagrobimo istorija Kaune

Naujienos

Pirmadienį Vilniuje dingo 13-metė Meda Stankevičiūtė. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pirmiausia pranešė artimieji, tačiau iki trečiadienio ryto paauglės rasti nepavyko. Paskelbus M. Stankevičiūtės paieškas, sureagavo ir visuomenė – socialinėje erdvėje minėtos tam tikros vietos, kur galėjo būti pastebėta paauglė, taip pat kai kurie jau spėjo išžvalgyti ir sostinės apylinkes.

Dingusiosios sesuo: išėjo iš Baltupių, vėliau buvo Didžiojoje Riešėje, tolesni jos keliai nebežinomi

„Oranžinės spalvos plaukais su raudonomis sruogomis, apie 165 cm [ūgio], buvo apsirengusi juodas kelnes su sidabrinėmis žvaigždutėmis, ruda striuke“, – merginos požymius artimieji apibūdina socialiniame tinkle „Facebook“.

Deja, iki pat antradienio vėlaus vakaro nei artimieji, nei į paieškas įsitraukusi visuomenė jokių paauglės pėdsakų neaptiko. Dalis žmonių teigė matę panašią į 13-metę merginą tai vienoje, tai kitoje Vilniaus vietoje, tačiau kol kas tokia informacija nepasitvirtino.

„Ačiū visiems už pagalbą, tikiu, visi kartu surasim mano mažąją sesutę“, – socialinėje erdvėje vėlų antradienio vakarą rašė dingusiosios sesuo.

Dingusios merginos sesuo Liepa LRT.lt teigė, kad jokių naujienų apie dingusią Medą nėra.

„Visiškai nieko nėra“, – sakė ji.

Anot Liepos, planuojama daryti susibūrimą su žmonėmis, aptarti tolesnius planus, praplėsti paieškas.

„Bet dar tiksliai nieko negaliu pasakyti“, – kalbėjo dingusios paauglės sesuo.

Paieška (asociatyvi nuotr.)

Merginos teigimu, policija argumentuoja, jog informacijos srautas yra labai didelis, tai kartais ir klaidina. Pagal žmonių pateiktą informaciją, ši mergaitė galėtų būti gal penkiose vietose.

Dingusiosios sesuo Liepa teigė, kad, kiek leidžia galimybės, tikrinama kiekviena vieta, jeigu gaunama žinių apie galimą Medos buvimą. Ji atskleidė, kad Meda neturi mobiliojo telefono.

„Ji neturi su savimi telefono“, – teigė Liepa.

„Žinoma, kad vakar apie 8 val. ryto išėjo iš namų Baltupiuose, o nuo 9–13 val. buvo Didžiojoje Riešėje, tolesni jos keliai nebežinomi“, – su žmonėmis, kurie prisijungė prie paauglės paieškų, naujausiomis žiniomis vėlų antradienio vakarą pasidalino dingusiosios sesuo.

Policija: dirbo kinologai, gelbėtojai, bet paauglė nerasta

Vilniaus apskrities policijos atstovas Tomas Bražėnas LRT.lt komentavo, kad naujienų dėl dingusios paauglės nėra.

„Neturime informacijos, kad būtų rasta“, – sakė jis.

„Pirminė informacija, kad mūsų kinologai dirbo, priešgaisrinė buvo pajungta. Kelios tarnybos tikrai buvo įtrauktos ir žinau, kad nuo pat pirmų minučių, gavę informaciją, jau judinome klausimą“, – tvirtino T. Bražėnas.

Jis teigė nežinantis, ar policija bendradarbiauja su visuomene taip, kaip pernai dingusio Mykolo atveju.

„Pareigūnai turi savo konkrečias funkcijas, kai dirba. Tai dažnai bando pirmiausia tas paieškas vykdyti konkrečiose artimųjų nurodytose vietose, o jau visuomenė prisijungia pati nederinusi su pareigūnais“, – kalbėjo T. Bražėnas.

Pasak jo, šiandien bus sprendžiamas klausimas dėl savanorių pasitelkimo į pagalbą, nes buvo sudaryta grupė mergaitei artimų asmenų, kurie norėtų prisidėti prie paieškos.

„Pareigūnai, jeigu nuspręs, kad būtų naudinga, reikalinga, pasitelks. Žinau, kad šiuo momentu patys pareigūnai tikrina tam tikras vietas“, – kalbėjo T. Bražėnas.

Prisimindamas kitą mažametės dingimą metų pradžioje Kaune, jis teigė, kad šie atvejai skiriasi.

„Pareigūnai teigia, kad tai nieko bendra neturi su panašiu incidentu, buvusiu Kaune. Visuomenė galėtų būti neįsiaudrinusi. Tai yra truputį kita situacija, vaikas išėjo iš namų, kokie buvo nesutarimai ar kas, kol kas nežinome. Tėvai nerimauja, nes vaikas negrįžta“, – sakė Vilniaus policijos atstovas.

Meda Stankevičiūtė

Jo teigimu, problemų su mergaite šeima nėra turėjusi, policija neturi duomenų apie ankstesnius dingimus. Policijai šeima taip pat nežinoma.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė BNS nurodė, kad trečiadienį ir antradienį dėl mergaitės paieškų ugniagesiai nebuvo kviesti.

„Pirmadienį, 22 val., porai valandų buvo kviesti ugniagesiai narai. Jie nuo Žaliojo iki Šilo tilto žvalgė teritoriją, vandenį, ieškojo, bet nieko nerado“, – sakė E. Zdanevičienė.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius BNS nurodė, kad anksčiau vaiko teisių gynėjams yra tekę reaguoti dėl galimo vaiko teisių pažeidimo minėtoje šeimoje, kurioje auga ir daugiau vaikų.

„Tuo metu įvertinus situaciją šeimoje, vaiko teisių pažeidimų ir pagalbos poreikis nebuvo nustatytas“, – nurodė G. Batulevičius.

LRT.lt kreipėsi į prokurorus, kurie taip pat aiškinasi 13-metės dingimo aplinkybes.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elene Martinonienė teigė, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas.

„Prokurorė nuolat bendrauja su tyrėjais ir su policijos pareigūnais, vykdančiais paiešką. Intensyviai atliekami įvairūs procesiniai veiksmai, bet kol kas kažkokiais duomenimis apie rezultatus negalime pasidalyti“, – sakė ji.

Pastebėjusius nepilnametę, žinančius jos buvimo vietą ar turinčius kitos reikšmingos tyrimui informacijos prašoma susisiekti su tyrėju Mindaugu Kimučiu tel. Nr. 8 700 58 128 arba telefonu 112.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!