Internete jau sklando legendos apie Ukrainos karį: naikina rusų lėktuvus vieną po kito

Kitos Naujienos

Rusijos mieste Belgorode prie sienos su Ukraina šiandien ir vėl griaudi sprogimai. Į orą naktį išlėkė rusų naftos produktų bazė. Į ją raketas paleido žemai skriejantys sraigtasparniai. Rusai kaltina ukrainiečius, o pastarieji girtis smūgius svarbiai bazei neigia. Ataka gali būti ir pačių rusų provokacija. Kyjivas skelbia itin sėkmingai smogęs okupantams prie Kyjivo – sostinės šturmas esą tapo nebeįmanomas. Deja, panašu, kad kariauti su okupantais ukrainiečiams galėjo trukdyti ir vidiniai priešai – Ukrainos prezidentas skelbia atleidęs du aukšto rango generolus išdavusius šalį. Tarp Maskvos ir Kyjivo tęsiasi nuotolinės derybos.

Šiandien ir vėl sprogimai žadino ne tik Ukrainiečius, bet ir rusus Belgorode. Į už poros dešimčių kilometrų nuo Ukrainos sienos esančią „Rosneft“ degalų bazę, likus keliolikai minučių iki 6 val. ryto raketas paleidžia du žemai skriejantys kariniai sraigtasparniai. Vaizdus fiksuoja ir mieste įrengtos stebėjimo kameros, ir po sprogimų mobiliųjų telefonų kameras įsijungę vietiniai.

Netrukus pasirodė informacija, kad vaizduose matomi sraigtasparniai – Mi-24. Tokius turi ir Rusijos ginkluotosios pajėgos ir Ukrainos. Bent jau turėjo, mat Rusija dar kovo pradžioje gyrėsi sunaikinusi visus dar galinčius kariauti ukrainiečių orlaivius.

Rusijos Belgorodo srities gubernatorius suskubo pareikšti, esą naftos produktų bazės susprogdinimas – ukrainiečių darbas.

Tarp ukrainiečių žurnalistų taip pat pasigirdo versija, esą bazės apšaudymas – gali būti sėkminga ukrainiečių operacija, per kurią buvo sunaikintos kelios degalų cisternos su mažiausiai 16 tūkst. tonų degalų strategiškai svarbioje vietoje. Juk visai netoli dar prieš porą dienų į orą, anot kai kurių versijų, po taiklaus ukrainiečių raketos smūgio, išlėkė ir okupantų šaudmenų bazė.

Bet Kyjivas taikliu smūgiu girtis neskuba. Atvirkščiai. Gali būti, kad sprogimas yra ir pačios Maskvos ar rusų karių provokacija.

„Mes ginamės savo teritorijoje. O už tai, kas vyksta Rusijos teritorijoje – Rusija pati atsakinga. Matyt jiems ir reikia aiškintis, kas vyksta Belgorode. Gal kas ne vietoje parūkė. Gal rusų kariai sabotuoja įsakymus, nenori skristi į Ukrainos teritoriją“, – teigia V. Zelenskio patarėjas Oleksij Arestovič.

„Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti teiginių, kad Ukraina su tuo susijusi. Vien todėl, kad neturiu visos karinės informacijos“, – kalba Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Kaip ten bebūtų – Belgorodo gyventojai išsigandę galimo degalų trūkumo suskubo į degalines prisipildyti bakų. Rusija, beje, pastarosiomis dienomis pati nuolat giriasi naikinanti Ukrainos kariuomenei svarbias degalų bazes įvairiose šalies vietose. Galimai rusai tiesiog gavo tinkamą atkirtį.

Atkirtį okupantams Ukrainos pajėgos vėl sudavė ir Kyjivo pašonėje. Skelbiama apie sunaikintas dideles priešo karių ir technikos sankaupas sostinės vakaruose.

O Kyjivo rytinio Brovarų rajono meras pareiškė, kad čia taip pat beveik neliko okupantų.

Sėkmingai į kaulus priešui ukrainiečiai smogia ir Kyjivo šiaurės vakaruose, valo Hostomelio teritoriją, išlaisvino Borodianką, mūšiai tęsiasi ir Bučioje.

O internete jau sklando legendos apie Ukrainos karį, kuris nuo peties paleistomis raketomis sugebėjo sunaikinti jau du rusų lėktuvus.

„Kyjivo kryptimi priešas vykdo dalinę rotaciją, pajėgų atitraukimą ir permetimą. Bet priešui nepavyksta išlaikyti užimtų vietovių ir vykdyti rotacijos. Mūsų kariai juos naikina. Tiek šiaurės vakaruose, tiek šiaurės rytuose. Priešas stumiamas toliau nuo Kyjivo. Ir bet koks pakartotinis Kyjivo šturmas tampa praktiškai neįmanomas“, – tikina O. Arestovič.

Amerikiečių žvalgyba skelbia, kad po sėkmingų Ukrainos kontratakų nebeliko ir Kyjivui grasinusio kelių dešimčių kilometrų ilgio okupantų technikos konvojaus.

„Net nežinau, ar tas konvojus dar egzistuoja. Jau praėjo tiek laiko, jiems nepavyko misija, jokia reikšminga parama taip ir nepasiekė rusų pajėgų, kurios buvo aplink Kyjivą“, – sako Pentagono atstovas John Kirby.

Černihove ukrainiečiai džiaugiasi išlaisvinę kelis kaimus miesto pietuose, Černihivas dabar lengviau kvėpuoja.

Rusų sraigtasparnį ukrainiečiai giriasi numušę ir Luhansko srityje. Vakarai žada jau netrukus Ukrainai suteikti dar daugiau karinės paramos, kad Putinui dar blogiau sektųsi. Australai siųs šarvuočius, JAV ir JK – oro gynybos sistemas.

Svarbiomis pergalėmis Ukrainiečiai giriasi ir šalies pietuose – aplink pačioje karo pradžioje okupuotą Chersoną. Per kelias dienas ukrainiečiai čia išlaisvino net 11 kaimų. O Kyjive – prezidentas Zelenskis atleido už Chersono sritį atsakingą šalies Saugumo tarnybos generolą. Taip pat ir Vidaus saugumo departamento vadą. Anot Zelenskio abu generolai išdavikai neteks karinių laipsnių.

„Tai aukšto rango kariuomenės pareigūnai, kurie neapsisprendė, kur jų tėvynė. Sulaužė savo karines priesaikas Ukrainos žmonėms, valstybės gynybai, jos laisvei ir nepriklausomybei“, – teigia V. Zelenskis.

Rusijos kariai visiškai pasitraukė iš Černobylio su savimi išsivežę ne tik į nelaisvę paimtus ukrainiečių Nacionalinės gvardijos karius, bet ir prisivogę virdulių ir kompiuterių. Bet tai jiems nepadės gydytis nuo didelės spinduliuotės dozės, kurią gavo raižydami „Raudonąjį mišką“ technika ir keldami radiacines dulkes.

Dėl Maskvos pradėto karo nesėkmių vis dažniau keikiasi ir separatistinių regionų kariauna. Savo karo vadų apgavinėjamas Putinas, anot Vašingtono turimos informacijos, baudžia patarėjus.

„Matėme pranešimų, kad kai kurie Rusijos pareigūnai nušalinti. Paprastai tariant palikti ant ledo. Arba jiems net skirtas namų areštas. Mes to nedetalizuosime, bet visa tai sutampa su tuo, ką kartojame pastarąją parą“, – sako JAV valstybės departamento atstovas Ned Price.

Šiandien nuotoliniu būdu vyksta ir naujas Ukrainos ir Rusijos derybų raundas. Ukrainiečiai neturi daug vilčių, kad bus pasiektas proveržis. Kremlius pareiškė, kad sprogimai Belgorode – deryboms tikrai nepadės.

„To negalima priimti kaip komfortiškų derybų sąlygų kūrimą deryboms“, – teigia Kremliaus atstovas Dmitrij Peskov.

Deja, ukrainiečiams nesiseka Rytuose. Jie skelbia šiandien praradę Iziumą.

Ukrainiečiai toliau lėtai praranda ir Mariupolį. Okupantai vakar neleido į miestą 45-ių evakuacijos autobusų ir toliau pliekia į čia likusius civilius.

Rusų okupantai nedideliais žingsniais spaudžia miesto gynėjus ir užima vis daugiau teritorijų mieste. Vakar okupantai pagrobė ir 14 tonų maisto ir vaistų humanitarinės pagalbos prie Melitopolio.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!