Išbandykite šią priemonę ir jūsų orchidėjos žydės visus metus iš karto!

Įdomybės

Legendinis receptas, dėl kurio pražys net ir labiausiai užsispyręs augalas! Jei jaučiate, kad jūsų orchidėja nežydi ir ilgai neskleidžia žiedų, pats metas ant jos užpilti šias natūralias trąšas. Jų dėka jūsų augalas gaus viską, ko reikia augimui, ir pradės megzti didelius žiedus vieną po kito. Suteikite šansą ir patręškite šiomis trąšomis savo orchidėjas.

Dėl šio metodo jūsų orchidėja augs labai greitai ir žydės beveik nuolat.

Kaip įkvėpti orchidėjoms naujos gyvybės?

Ką daryti:

Orchidėjų vazoną 20 minučių palaikykite dubenyje su vandeniu. Tada paimkite svogūną arba svogūno lukštus, kuriose yra daug vertingų medžiagų.

Tada sudėkite juos į stiklinį indą ir užpilkite litru verdančio vandens. Svogūnų lukštai pasižymi antibakterinėmis ir antiseptinėmis savybėmis, padeda augalams greitai įsišaknyti ir gausiai žydėti.

Leiskite pastovėti, kol vanduo atvės. Kai jis atvės, galite perkošti ir naudoti kaip trąšas šaknims.

Be tokio tręšimo, norėdami išsaugoti orchidėją, atlikite dar kelis veiksmus.

Persodinimas

Jei orchidėja ilgai nežydi, ją reikia persodinti. Nupjaukite visas pažeistas ir supuvusias šaknis, o jas dezinfekuokite maltu cinamonu.

Svogūnų lukštų ekstraktą patepkite ant šaknų ir persodinkite augalą mirkymo būdu. Šias trąšas turėtumėte naudoti kartą per 14 dienų.

Leiskite pastovėti 30 minučių ir šiuo nuoviru apdorokite lapus. Tiesiog supilkite tirpalą į purškimo buteliuką ir purkškite jį ant abiejų lapų pusių.

Purškimas turi būti atliekamas anksti ryte. Taip pat svogūnų lukštų nuoviru galite nuvalyti lapus, sumirkykite juo vatos diskelį ir kibkite į darbą.

orchidėjas

Taip pat prieš persodinimą galite 30 minučių panardinti į šį tirpalą orchidėjų šaknis, kad jos pasisavintų reikiamas maistines medžiagas.

Tai labai naudinga prižiūrint silpnus ir neišsivysčiusius augalus. Šaknys visada bus sveikos, šaknų sistema greitai augs ir augalas bus gražesnis nei bet kada. Nepamirškite vietoj substrato naudoti pušies žievę arba specialų substratą orchidėjoms.

orchidėjas

Išmirkius vazoną, būtina leisti vandeniui nutekėti, o po to jį nusausinti popieriniais rankšluosčiais. Taip išvengsite puvimo dėl per didelės drėgmės.

Orchidėją pastatykite šviesioje vietoje, kurioje nėra tiesioginių saulės spindulių. Daugiau informacijos rasite straipsnio pabaigoje.

Patyrusių orchidėjų augintojų stebuklas – cukrus!

orchidėjas

Jei persodinote orchidėją ir ji vis tiek neauga, netyčia ją sugadinote arba ji tiesiog ilgai nežydi, išbandykite šį patarimą.

Didžiausias šio augalo stebuklas neabejotinai yra cukrus. Cukrus orchidėjai yra tas pats, kas žmonėms antibiotikai. Tiesiog naudokite jį teisingai ir orchidėja pradės žydėti.

orchidėjas

Kam galima naudoti cukrų?

  • Nuvytusiems augalams;
  • Augalams, kuriuos netyčia sugadinote tvarkant;
  • Augalams, kurie ilgą laiką nežydi;
  • Senesniems augalams, kuriems trūksta energijos.

Kaip tai padaryti?

1 arbatinį šaukštelį cukraus ištirpinkite litre vandens ir panardinkite orchidėją į šią vonelę. Palikite mirkti apie 8-9 valandas (sakoma, kad galima ir visai dienai). Tada dar valandą pamirkykite ją paprastame vandenyje.

Tai viskas. Kitą dieną pastebėsite, kad orchidėja atrodo daug geriau ir palaipsniui ji visiškai atsigaus. Linkime jums sėkmės.

orchidėjas

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!