Įsimintinos akimirkos iš kasdienio gyvenimo sovietiniais laikais

Įsimintinos akimirkos iš kasdienio gyvenimo sovietiniais laikais Įdomybės

Tiems, kurie gyveno tais laikais, čia surinktos nuotraukos tikriausiai primins vaikystę bei jaunystę.

1

Trijų litrų bidonėlis ir stikliniai pieno buteliai. Šortai ir guminiai batai bei autobusas, pilnas žmonių.

2

Vaikiškas automobilis, minamas pedalais.

3

To meto jaunimas.

4

Skaniausi vitaminai.

5

Raštuotas kilimas, puošęs dažno buto sienas.

6

Laimikis iš parduotuvės – batono kepalai.

7

Sniegingos žiemos.

8

Žymiausi to meto aktoriai.

9

Vaikiški batai.

10

Tokių nebegamina.

11

Žaislinis lėktuvėlis.

12

Ne tik česnakui spausti, bet ir vyšnių kauliukams išimti.

Vaikystės prisiminimai iš sovietmečio laikų moksleivio gyvenimo

Vaikystės prisiminimai iš sovietmečio laikų moksleivio gyvenimo

Šiuolaikiniams moksleiviams gali būti sunku įsivaizduoti sovietmečio laikų mokyklą, kai visi privalėjo ne tik dėvėti identiškas uniformas, bet ir visos kitos priemonės visiems buvo vienodos: kanceliarinės prekės, kuprinės ir kt.

Tų laikų realijos

Tais laikais sąsiuviniai buvo paprasti, be piešinių ir užrašų. Kitoje pusėje buvo išspausdintos moksleivių elgesio taisyklės, daugybos lentelė arba įvairių dainų žodžiai. Kažkodėl visi sąsiuviniai buvo purvinai liūdnų spalvų: mėlynos, rožinės, žalios, geltonos.

Kurį laiką buvo rašoma rašalu: pirmiausia plunksnakočiais, kuriuos reikėdavo pamirkyti rašalinėse (jos stovėjo ant kiekvieno stalo). Kad ir koks kruopštus vaikas buvo, niekam nepavykdavo išvengti dėmių ant stalo ar drabužių. Vėliau plunksnakočiai buvo pakeisti automatiniais rašalo rašikliais (su pipetėmis ir sriegiais). Tušinukus naudoti leista tik 70-ųjų pabaigoje.

Kad nereikėtų laukti, kol rašalas nudžius, popieriaus lapas buvo uždengiamas specialiu lapeliu, kuris buvo kiekviename sąsiuvinyje, kad sugertų galimas dėmes.

Jei paklaustumėte vyresnių nei 40 metų amžiaus moterų, kokios spalvos drabužiai joms nepatinka, tikėtina, kad dauguma jų atsakys: „rudos“. Taip yra dėl sovietinės mokyklos uniformos: baisi ruda suknelė ir balta ar juoda prijuostė. Suknelė buvo pasiūta iš šiurkščios medžiagos, todėl labai nemaloniai priglusdavo prie kūno. Ta pati uniforma buvo dėvima ištisus metus: rudenį, žiemą ir pavasarį.

Kad šiek tiek paįvairintų nuobodžią uniformą, motinos ir močiutės prisiūdavo apykakles ar prijuostes iš geriausių nėrinių ar kaip kitaip jas padailindavo.

Kartais šios uniformos tapdavo tikrais rankdarbių šedevrais.

Kas praskaidrindavo moksleivių dieną, tai pieno pyragėliai valgykloje! Gintarinės spalvos, kvapnūs, trupantys! Ir už labai prieinamą kainą – tik 8 kapeikos. Buvo bandelių su uogiene, aguonomis, cinamonu ir pan.

Vidurinių mokyklų moksleiviai galėjo džiaugtis portfeliais – juodais ar raudonais, o pradinių klasių moksleivių kuprinės buvo nepamirštamos. Jos buvo pagamintos iš smirdančio odos, o juose esantys užsegimo mygtukai iškart nutrūkdavo. Tačiau pačios kuprinės buvo neįtikėtinai tvirtos.

Dabar vyrauja paprasti pieštukai (minkšti ir kieti), kuriuos galima nusipirkti bet kuriame kanceliarinių prekių skyriuje. O tais laikais Čekoslovakijos „Koh-i-noor“ buvo laikomi geriausiais pieštukais.

Liniuotėmis buvo galima sudėti, atimti, dauginti ir padalinti, ištraukti šaknį, apskaičiuoti logaritmą ir dirbti su trigonometrinėmis funkcijomis.

Tokius skriestuvų rinkinius turėdavo kiekvienas.

Kaip jūs prisimenate tuos laikus, jei viską teko patirti savo kailiu?

20 įdomių ir nostalgiškų nuotraukų iš gyvenimo Sovietų Sąjungoje

Šiandien mes esame redakcijoje, ir nusprendėme su savo skaitytojais dalintis albumu su senomis nuotraukomis iš gyvenimo sovietų sąjungoje. 

Šios nuotraukos aiškiai parodo, koks buvo mūsų senelių gyvenimas ir šiek tiek pasakoja apie tai kokia buvo mūsų tėvų vaikystė.

Žvelgiant į šias nuotraukas, lengva įsivaizduoti, kaip atrodė paprastas TSRS pilietis ir įsivaizduoti, koks gyvenimas buvo tiems, kurie gyveno už geležinės užtvaros.

Kelionė pas močiutę

Ilgai lauktas laiškas iš sūnaus

Šeimos vakaras

Neatsargumas

„Šiandien ji buvo darželyje!“

Nesėkmingas pasimatymas.

Pradžia

Patikrinimo metu

Sargas su vaikais

Darbuotojai susirinkime

Vandens procedūros

Pietūs

Menininkai dainuoja

Patikrų kabinete

Geras vanduo!

Ilgai lauktas susitikimas

Viešai prieinamos naujienos

Laukiame pietų lauke

Spūstyje, bet ne pikti

Alkis užklupo kelyje

Atsisveikinimas

Pionierių stovykla

Reklama