Išmokė mano žmoną valyti nerūdijančio plieno šaukštus ir šakutes, dabar jie visada yra kaip nauji

Išmokė mano žmoną valyti nerūdijančio plieno šaukštus ir šakutes, dabar jie visada yra kaip nauji Įdomybės

Nerūdijančio plieno šaukštai ir šakutės yra labiausiai paplitę ir nebrangūs stalo įrankiai, randami kiekvienuose namuose. Svarbiausias jų pranašumas yra tas, kad jų tarnavimo laikas yra labai ilgas ( esu tikra, kad daugelis šių stalo įrankių tarnavo nuo sovietinių laikų ). Tokią šakutę ar šaukštą labai lengva atpažinti, kiekviena jų užpakalinėje pusėje pažymėta „nerūdijančio plieno“ antspaudu.

Nerūdijančio plieno šaukšto antspaudas
Nerūdijančio plieno šaukšto antspaudas

Juos prižiūrėti yra labai lengva, juos galima lengvai plauti net šaltame vandenyje su dažniausiai naudojama kempine. Tačiau daugelyje nerūdijančio plieno stalo įrankių yra įvairių reljefinių raštų, kurie laikui bėgant gali užsikimšti riebalais ar nešvarumais . Valyti tokias vietas yra gana problematiška, ir šiuo atveju įprastas ploviklis ir kempinė nebepadės.

Mūsų šeima turi būtent tokius įrenginius (su nuotraukomis). Neseniai mano žmona pastebėjo, kad ant daugelio šaukštų ir šakių šie raštai buvo kažkuo užsikimšę ir patamsėję , o ant arbatinių šaukštelių atsirado kažkoks raudonai rudas žiedas (matyt, dėl arbatos lapų). Natūralu, kad ji nusprendė juos išvalyti, bet tai nepavyko!

Reljefinis raštas ant nerūdijančio plieno šakės, užsikimšusios riebalais ar purvu
Reljefinis raštas ant nerūdijančio plieno šakės, užsikimšusios riebalais ar purvu

Pradžioje žmona juos ilgai trindavo įprasta kempine ir plovikliu, tai nepadėdavo. Tada ji pradėjo juos valyti metaline kempinėle, tačiau ji taip pat pasirodė bejėgė, riebalai buvo giliai suvalgyti į smulkias linijas ir sukietėjo. Ilgai praleidusi mano žmona pasidavė ir liūdnu balsu pasakė: „Ech, neveikė jų valyti“. Pamačiusi jos nusivylimo priežastį, aš nusišypsojau ir pasakiau: „Na, kodėl tu man nepasakojai anksčiau? Tave reikia išmokyti visko. Dabar aš jums parodysiu paprastą būdą, kaip juos išvalyti, ir jie taps kaip nauji! Tai metodą naudojo ir mano močiutė “.

Pirmiausia imame didesnį indą (indą ar puodą).

Plastikinis dubuo
Plastikinis dubuo

Dabar mums reikia maisto kepimo folijos.

Kepimo folija
Kepimo folija

Atsukite folijos gabalėlį ir įdėkite jį į indą (jei indas didelis, paimkite kelis folijos gabalėlius).

Mes įdėjome folijos gabalėlį į konteinerį
Mes įdėjome folijos gabalėlį į konteinerį

Tada ten krauname visus stalo įrankius, kuriuos turime išvalyti.

Į indą dedame stalo įrankius
Į indą dedame stalo įrankius

Dabar mes imamės labiausiai paplitusios soda ir, negailėdami jos, ant viršaus pilame šaukštus ir šakutes.

Kepimo soda
Kepimo soda

Tada mes viską užpildome verdančiu vandeniu, kad prietaisai būtų visiškai vandenyje, ir palaukite 10-15 minučių. Iškart bus labai smurtinė reakcija.

Užpildykite šaukštus ir šakutes soda ir užpilkite verdančiu vandeniu
Užpildykite šaukštus ir šakutes soda ir užpilkite verdančiu vandeniu

Per šį laiką visi riebalai suminkštės ir nušveis net pagal reljefiškiausius modelius. Galų gale jums tiesiog reikia nuplauti stalo įrankius vandenyje ir išdžiovinti frotiniu rankšluosčiu. Tai darydami kartą per mėnesį, šaukštai ir šakutės visada spindės ir atrodys kaip nauji.

1 iš 2

Nerūdijančio plieno stalo įrankiai blizgės ir atrodys kaip nauji

Reklama