Ištirpinkite tai vandenyje ir palaistykite pomidorų sodinukus, kad sustiprintumėte jų šaknis.

Įdomybės

Pomidorų auginimas yra gana sudėtingas, tačiau tuomet, jei bus laikomasi tam tikrų auginimo taisyklių, tikrai bus galima užsiauginti pakankamai didelį derlių. Jei siekiate, kad derlius būtų kuo gausesnis, galite išbandyti namines mielių trąšas.

Vis daugiau sodininkų atsisako chemijos ir mieliau renkasi natūralias trąšas. Mielės puikiai tinka pomidorų auginimui. Tokiose trąšose esančios maistinės medžiagos spartina pomidorų augimą ir užtikrina dar geresnį daržovių skonį. Mes jums papasakosime, kaip naudoti šias trąšas, kad pomidorų derlius būtų dar gausesnis.

Kuo naudingos mielių trąšos?

Tinkamai tręšiami augalai yra atsparesni ligoms ir tinkamai vystosi. Mielės yra puiki daugumos vaisių ir daržovių maistinė medžiaga, kuri aprūpina augalus įvairiais vitaminais ir mineralais.  Mielėse yra B grupės vitaminų, beta-gliukano, augalinių hormonų, kalio, magnio, geležies, azoto, fosforo, taip pat ir fermentų, kurie aktyvina dirvoje gyvenančių gerųjų bakterijų veiklą. Mielės skatina ląstelių vystymąsi, ląstelių masės augimą ir morfogenezę. Tokias trąšas galite naudoti visais pomidorų vystymosi etapais, taip pat mielių trąšomis galite tręšti paprikas, agurkus, cukinijas, įvairius vaisius ir gėles. Mielių trąšas geriausia naudoti augalus sodinant, nes tai skatina šaknų vystymąsi. Jei tokias trąšas naudosite vėlesniuose auginimo etapuose, tai  pagreitins augalų žydėjimą ir vaisių vystymąsi.  Be to, mielės neleidžia augti piktžolėms, o jų kvapas atbaido šliužus.

Kaip paruošti mielių trąšas?

Gali būti naudojamos mielės kubeliais arba milteliais.

  • Jei naudosite kubeliais pjaustytas mieles, 50 g mielių sumaišykite su 3-4 šaukštais cukraus ir 1 litru vandens arba pieno. Atminkite, kad skystis turi būti šiltas, bet ne per karštas.
  • Jei pasirinkote mieles milteliais, sumaišykite 1 pakuotę (8 g) mielių su 3-4 šaukštais cukraus ir 1 litru vandens. Nepamirškite, kad vanduo turi būti šiltas, bet ne per karštas.
  • Palikite vandens, cukraus ir mielių mišinį 2 valandas pastovėti.
  • Praskieskite tirpalą su 50 litrų vandens ir palaistykite pomidorus bei kitas daržoves ir vaisius. Šias trąšas taip pat galite naudoti ir balkone ar ant palangės auginamiems augalams.
  • Kiekvieną kartą paruoškite naujas trąšas, – jų negalima palikti stovėti.

Ką dar svarbu žinoti?

Vanduo su mielėmis išplauna iš dirvožemio kalcį ir kalį. Būtent todėl kartas nuo karto vertėtų patręšti žemę šiais mineralais. Tam galite naudoti medžio pelenus. Tiesiog pabarstykite jų aplink pomidorų sodinukus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt