Ivanas Kupala 2020 m : šventės datos, tradicijos ir ženklai

Ivanas Kupala 2020 m : šventės datos, tradicijos ir ženklai Žmonės

Daugelio pamėgta Ivano Kupalos šventė atveria vasaros sezoną, ir šią dieną visi galės į gyvenimą įnešti klestėjimą ir meilę. Šventės metu laikomasi liaudies tradicijų, jie taip pat klausosi liaudies išminties, kad išvengtų rūpesčių.

2020 m. Ivanas Kupala bus švenčiamas liepos 7 d., Tiksliau, 7-osios naktį. Šios įdomios ir tradicijas gausios šventės laukia daugelis, norėdami išpuoselėti norą, pasakyti likimą ateičiai, pritraukti meilę ir turtus, taip pat ieškoti paparčio spalvos. Ekspertai siūlo susipažinti su Ivano Kupalos tradicijomis ir šventės ženklais.

Ivano Kupalos šventės tradicijos

Senais laikais ant Ivano Kupalos jie atsikratė senų drabužių ir indų – viskas, kas tarnavo, buvo sudeginta ant laužo. Dabar galite paprasčiausiai susitvarkyti, išmesdami suplyšusius ir senus drabužius, taip pat namų apyvokos daiktus, kurie tapo netinkami naudoti.

Taigi, tiek žmonių, tiek jų namų energija atsinaujina ir apvaloma nuo visko, kas trukdo laimei. Šventės dieną merginos pina laukinių gėlių vainikus ir mėtosi į upes, kad pasakotų likimą ateičiai. Kita tradicija, gydanti nuo negalavimų ir leidžianti išsaugoti grožį, yra prausimasis rasa.

Priešaušrio prieblandoje reikėjo išeiti į lauką basomis vaikščioti po žolę ir nusiprausti rasa. Šiais laikais galite nusiprausti veidą užburtu vandeniu, kad išsaugotumėte jaunystę ir sveikatą.

Šventės dieną pagal tradiciją jie ieško paparčio žiedo, kuris žydi lygiai vidurnaktį.

Manoma, kad jis turi magiškų galių, leidžia rasti lobių ir pritraukti gerovę į gyvenimą.

Ženklai ant Ivano Kupalos

Pagal Ivano Kupalos ženklą galite išbandyti savo jausmus.

Seniau poros, susikibusios už rankų, šokinėdavo per ugnį, o jei rankos neatleisdavo, buvo manoma, kad jausmai abipusiai, o įsimylėjėliai laukia nuostabios ateities. Kitas ženklas sako, kad ant Ivano Kupalos ugnis turi gydomąją galią, kuri gali išgydyti nuo daugelio ligų.

Šiuolaikiniame pasaulyje uždegti ugnį vis sunkiau, tačiau yra išeitis: galite uždegti kelias žvakes ir peržengti jas, sakydami sau: „Aš atsikratau bėdų, aš gydau nuo negalavimų, aš apsivalau karšta ugnimi“.

Pagal tradiciją, ant Ivano Kupalos naktį reikia plaukioti atvirame rezervuare.

Anksčiau šios šventės dieną jie visada lankydavosi pirtyje, garindavo ten iš vaistinių žolelių pagamintomis šluotomis.

Toks ritualas leido susidoroti su negalavimais, taip pat nuplauti nuo savęs bet kokį negatyvą: nuo atsitiktinės blogos akies iki specialiai sukeltos žalos ar meilės posūkio.

Ženklas sako, kad nedidelis lietus atostogų metu žada sėkmę visose pastangose.

Perkūnas buvo laikomas dangaus bausme.

Gydomosios žolelės surenkamos ant Ivano Kupalos, jos skinamos visam sezonui, kad peršalimo ar kitokio negalavimo atveju išgydytų save ir šeimos narius. Jonažolė buvo ypač vertinama Rusijoje.

Augalai buvo pakabinti namuose ir pašiūrėse, kad apsisaugotų nuo bet kokių sunkumų.

Ant Ivano Kupalos jie nemiega visą naktį, kad sutiktų aušrą.

Atitinkantys šią sąlygą nešiosis visus metus.

Bendra vakarienė padeda sustiprinti šeimos ryšius šventės dieną.

Šventės dieną renkamos Ivano da Marijos gėlės.

Manoma, kad jie sugeba apsaugoti namus nuo vagių ir įsilaužėlių. Jie yra išdėstyti namų kampuose, taip pat pakabinami virš lauko durų.

Manoma, kad Ivanas Kupala gali rasti kelią į laimingą gyvenimą, jei jis paprašys gamtos pagalbos.

Norėdami tai padaryti, jie išsako savo puoselėtus norus medžiui, kuris jiems patinka, ir pririša juostelę. 

 

Reklama