Įvardijo, kiek iš politikų pasiryžę užleisti ukrainiečiams savo butus Seimo viešbutyje

Naujienos

Savo butus Seimo viešbutyje Vilniaus centre užleisti karo pabėgėliams iš Ukrainos pasiryžę aštuoni parlamentarai.

Penktadienį iki 16 val. tiek politikų pranešė Seimo kanceliarijai norintys padėti ukrainiečiams ir galintys laikinai išsikraustyti iš viešbučio.

„Turiu tris kambarius. Pasitarę su šeima nusprendėme, kad šiandien to būsto labiau reikia žmonėms, kurie bėga nuo karo“, – BNS sakė konservatorius Justinas Urbanavičius.

„Mes turime namą Kaune, tikrai nėra problemų – pavažinėsiu, ar vėliau grįšiu, ar anksčiau išvažiuosiu į darbą. Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie susidariusios situacijos“, – tvirtino jis.

J. Urbanavičius kovo 11 dieną drauge su parlamentarais Pauliumi Saudargu ir Laurynu Kasčiūnu lankėsi Vakarų Ukrainoje, nuvežė humanitarinę siuntą.

„Mačiau, kas vyksta, kaip žmonės gyvena, koks ten nerimas. Teko ir bunkeryje slėptis nuo raketos, tas jausmas būti kartu, jausti, kas vyksta, tai nenusakoma“, – sakė parlamentaras.

Kasdien važinėti iš Kauno rajono į darbą Vilniuje ketina ir buvęs Seimo pirmininkas liberalas Viktoras Pranckietis.

Jis ukrainiečiams užleis savo vieno kambario butą viešbutyje.

„Jokio didvyrio nenoriu vaidinti, tiesiog jiems reikia, mums retai jo reikia, tegu naudojasi tie, kam labiau reikia“, – BNS sakė Seimo narys.

Jis teigė prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą paskambinęs buvusiam Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkui Andrijui Parubijui ir pasiūlęs šio šeimai, giminaičiams apsistoti jo namuose.

„Atsakymas buvo, kad jis pats dalyvauja Kyjivo gynyboje, o žmona ir duktė yra savanorės Lvive“, – pasakojo V. Pranckietis.

Parlamentaras teigė galvojantis nuo karo bėgantiems ukrainiečiams pasiūlyti ir savo pirtį, kur vasarą galima gyventi.

Seimo viešbutyje yra dar devyni laisvi butai.

Seimo kanceliarijos atstovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė BNS informavo, kad ir šie butai bus skirti pabėgėliams.

Seimas šiuo metu svarsto Seimo statuto pataisas, kurios sudarytų teisinę galimybę parlamento kanceliarijai priklausančiame viešbutyje apgyvendinti karo pabėgėlius.

Seimo narys Petras Gražulis savo trijų kambarių butą Seimo viešbutyje jau sekmadienį užleido penkioms moterims ir dviem vaikams iš Ukrainos.

Iš viso Seimo viešbutyje yra 72 butai, iš jų vienas skirtas Vadovybės apsaugos tarnybai, saugančiai Seimo pirmininkę.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!