Jauna mama pasišlykštėjo vaikus atėmusiomis institucijomis: Jūs griaunate jiems gyvenimus

Naujienos

Verslininkė apie Vilčinskų šeimos istoriją: „akimirksniu pajuntu kaip sukyla gumulas gerklėj“

Pastarosiomis dienomis visa žiniasklaida ir socialiniai tinklai mirga Vilčinskų šeimos istorija. Oficialūs asmenys ir sisteminiai leidiniai skelbia apie „vaikų pagrobimą“. Adekvačiau į situaciją reaguojantys asmenys tokia pozicija stebisi. Jų vertinimu, tai valstybė, atėmusi iš šeimos tris mažametes jos atžalas, užsiėmė grobimu, o tėvai tiesiog realizavo savo pamatinę, prigimtinę teisę ir atsiėmė savo vaikus.

Tokią pat poziciją išsakė savo mintimis su 77.lt pasidalinusi jauna mama, verslininkė- drabužių kūrėja Patricija Pahomovaitė.

Patricija Pahomovaitė. Asmeninio archyvo nuotrauka
Patricija Pahomovaitė. Asmeninio archyvo nuotrauka

„Stebint visai neseniai prasidėjusią situaciją, jos kulminacija, paskelbus apie tai, jog tėvai pagrobė savo pačių vaikus, nuskambėjo per visą Lietuvą.

Akimirksniu pajuntu kaip sukyla gumulas gerklėj ir nenumaldomas pyktis, o gal net ir nusivylimas užlieja visą mano esybę… Vaikai tai toks trapus gėlės žiedelis, kuriam reikia daug meilės ir rūpesčio, reikia Mamos. Ir visai nesvarbu koks būtų jos tikėjimas, odos spalva ar tautybė…

Sprendimas – drastiškai išplėšti vaikus iš šeimos – buvo labai blogas ir nepamatuotas. Jis, tikėtina, sukėlė vaikams neapsakomą stresą ir paliks ryškų pėdsaką jų raidoje.

Neabejoju, kad sulaukę pilnametystės šie asmenys valstybę gali paduoti į teismą už tai, kad taikant tokius metodus, buvo sugriauta jų vaikystė ir gyvenimas.

Raginu visus žmones atverti savo širdis ir suvokti pamatines vertybes. Jei vaikai mūsų ateitis kokią ją mes statome? Rinktis lieka tik mums.“

Beje, nors ant kojų sukelta policija ir kitos valstybinės tarnybos, o vaikų nuotraukos plačiai išviešintos, penktadienį ryte jokios naujos informacijos apie Vilčinskų šeimą dar nebuvo gauta.

77.lt primena

Trečiadienį pasirodė informacija apie tai, jog Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, antradienį galimai pagrobtų trijų vaikų

„Viskas įvyko vakar (antradienį). Kaune iš vaikų gerovės centro buvo pagrobti trys vaikai. Pranešimas gautas apie 10 val. ryto“, – Eltai sakė policijos atstovė Reda Zarauskienė. – Įtariama, kad tai galėjo padaryti pagrobtų vaikų tėvai.“

Tiesa, kodėl pareigūnė teisėtų mažamečių tėvų veiksmus pasiimant savo atžalas pavadino „pagrobimu“ paaiškinta nebuvo. Taip, įskundus kaimynams, tėvams teko turėti reikalų su teisėsauga, bet, vertinant objektyvai, jeigu nuosavų vaikų pasiėmimą laikysime pagrobimu, tuomet galima teigti, kad kiekvieną dieną šimtai tėvų „grobia“ savo vaikus iš lopšelių-darželių, dienos centrų ir panašių įstaigų. Juolab, kad vėliau patys teisėsaugos atstovai nurodė, jog vaikai buvo „galimai savavališkai pasiimti“:

„Kaune, 09.55 val., P. Plechavičiaus g., nuo vaikų gerovės centro „Pastogė“ vartų, sutuoktiniai galimai savavališkai pasiėmė tris savo 5, 7 ir 9 metų vaikus. Asmenys juos išsivežė „VW“ markės automobiliu“.

„Šiuo metu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 156 straipsnio 2 dalį. Vaikai yra ieškomi“, – pažymėjo policijos atstovė.

Tyrimą atlieka Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apylinkės prokuratūros 4 skyriaus prokurorė.

Asmenis, žinančius mažamečių ir jų tėvų buvimo vietą, juos mačiusius, pastebėjusius nurodytą automobilį ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašoma skambinti skubios pagalbos telefonu 112. Taip pat pažymima, kad už mažamečio vaiko pagrobimą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Šaltinis: 77.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!