JAV krikščioniška mokykla: mokinius vadinsime tik pagal biologinę lytį, LGBT mokiniai nepageidaujami

Naujienos

Viena krikščioniška mokykla Volriko mieste, Floridoje (JAV) nusprendė, kad jos mokiniai nuo šios bus vadinami tik pagal prigimtinę lytį, o mokiniai, kurie yra gėjai, translyčiai ir pan., „bus paprašyti nedelsiant palikti mokyklą”, kaip rašoma naujoje mokyklos politikoje, pasidalintoje su jos bendruomene prieš pat mokslo metus.

„Grace Christian School” prieš mokslo metų pradžią savo bendruomenei išsiuntė elektroninį laišką, kurio tema – „Svarbus mokyklos politikos akcentas. Prašome perskaityti.”

Laišką išsiuntė mokyklos administracija.

Birželio 6 d. susirašinėjime tėvams taip pat cituojamas Šventasis Raštas bei teigiama, kad nuo šiol prasidedančiais mokslo metais mokiniai bus vadinami pagal „gimimo liudijimuose nurodytas lytis”.

Nors laiške kalbama apie „biologinę lytį”, JAV Nacionalinis sveikatos institutas žodį „lytis” apibrėžia kaip socialinį konstruktą, nors įprastai ji apibrėžiama kaip biologinis skirtumas tarp moterų ir vyrų.

„Mes tikime, kad Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą: vyrą (vyriškos lyties) ir moterį (moteriškos lyties), lytiškai skirtingus, bet turinčius vienodą orumą”, – sakoma elektroniniame laiške.

„Todėl žmogaus biologinė lytis turi būti nurodoma ir ji neturi būti bandoma fiziškai pakeisti, neturi būti bandoma su biologine lytimi nesutikti – įskaitant, bet neapsiribojant, pasirinktinį lyties keitimą, transvestitų, translyčių ar nebinarinės lyties keitimo elgesį (Pradžios knygos 1 skyrius, 26-28). Mokiniai mūsų mokykloje bus vadinami gimimo liudijime įrašyta lytimi, o jų vardai ir pavardės bus taip nurodomi pagal tai.”

Toliau buvo rašoma: „Mes tikime, kad bet kokia homoseksualumo, lesbietiškumo, biseksualumo, translytiškumo ir (arba) translytiškumo, savęs identifikavimo, zoofilijos, incesto, ištvirkavimo, svetimavimo ir pornografijos forma yra nuodėminga Dievo ir Bažnyčios akyse (Pr 2, 24; Kun 18, 1-30; Rom 1, 26-29; I Kor 5, 1; I Kor 6, 9; I Tes 4, 2-7).”

„Moksleiviai, kurie bus pastebėti dalyvaujantys tokiame gyvenimo būde, bus paprašyti nedelsiant palikti mokyklą”, – be kita ko pabrėžiama mokyklos elektroniniame laiške.

Nors ši politika nėra nauja, ji turi būti visiškai suprasta ir priimta, sakoma elektroniniame laiške ir priduriama, kad tėvai „turės sutikti su visomis taisyklėmis ir procedūromis prieš tai, kai jų vaikas rugpjūtį pradės lankyti mokyklą”.

„Tiesa, kad mokinys negali ateiti į mūsų mokyklą… ir būti translytis ar homoseksualus. Tai įtvirtinta Šventajame Rašte, – sakė mokyklos atstovas žurnalistams. – Dievas tiesiai šviesiai pasisakė šiais klausimais, ir mes savo mokykloje taikome šią politiką nuo pat pirmos dienos, nuo septintojo dešimtmečio pradžios. Tai nėra nauja.”

Atstovas pareiškė, kad ši mokyklos politika išliks ateityje.

Jis taip pat pridūrė: „Mes nesame neapykantą jaučianti žmonių grupė. Nėra taip, kad mes nekenčiame mokinių, kurie yra tam tikrų įsitikinimų”.

Šis elektroninis laiškas paskatino šešiolikmetės mergaitės, kuri yra homoseksuali ir mokėsi šioje mokykloje, šeimą perkelti ją į kitą religinę mokyklą, kuri yra „tolerantiškesnė”.

„Nėra taip, kad mano dukra vaikšto su vaivorykštės vėliavėlėmis ar panašiai, – sakė paauglės motina. – Bet aš neketinu leisti, kad ji dėl bet kokios priežasties jaustų gėdą dėl savęs”.

Moteris ir jos dukra prašė neskelbti jų tapatybės, nes bijo patyčių.

Paauglė sakė, kad „Grace Christian School” mokykloje jautėsi kaip „visuomenės atstumtoji”, o naujoji mokykla leidžia jai „tiesiog būti savimi”.

„Naujoje mokykloje jaučiuosi normali”, – sakė ji žurnalistams.

Šaltinis: laikmetis.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt