JAV siūlo atiduoti Bachmutą Rusijai: kas čia vyksta?

Naujienos

JAV rekomendavo Ukrainai išvesti savo pajėgas iš Bachmuto.

Vašingtonas ragina Ukrainos valdžią išvesti savo karius iš apgulto Bachmuto, kad galėtų sutelkti dėmesį ir resursus į pavasario puolimą. Apie tai rašo AFP, remdamasi aukšto rango amerikiečių pareigūnu.

Agentūros šaltinis teigia, kad dabar Kyjivo dėmesys sutelktas į Donecko srities miestą, todėl sunku susikaupti ruošiantis pavasario puolimui.

Be to, Vašingtonas pažymi, kad Bachmuto atveju laikas yra Rusijos pusėje, kuri turi daugiau artilerijos ir karinių išteklių. Galima Rusijos pergalė šiame fronto sektoriuje reikšmingų pokyčių neatneštų, nes Ukrainos ginkluotosios pajėgos atsitrauktų į gerai ginamas pozicijas.

Agentūros šaltinis teigia, kad reikia laiko apmokyti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karius valdyti naujus ginklus, kuriuos sąjungininkai perduos Ukrainai. Šiuo atžvilgiu Kyjivui siūloma apsvarstyti galimybę Bachmutą „iškeisti“ į pasiruošimą būsimiems įvykiams fronte.

Neįvardijamas pareigūnas skaičiuoja, kad Ukrainai gali pritrūkti resursų daryti abu darbus – ir kovoti už Bachmutą, ir pasiruošti puolimui šalies pietuose.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!