Jei abejojate dėl savo vertės, perskaitykite šiuos Dalai Lamos žodžius

Jei abejojate dėl savo vertės, perskaitykite šiuos Dalai Lamos žodžius Įdomybės

„Susidūrę su realia gyvenimo tragedija, mes į ją reaguojame dviem būdais: arba prarandame viltį ir vedame save į savęs sunaikinimą, arba pasinaudojame tragedija, norėdami įgyti vidinės stiprybės“.

Ar esate nusiminęs ir jums reikia palaikymo? Tada jūs patekote į reikiamą vietą, nes mes pasidalinsime išmintingais didžiojo Dalai Lamos žodžiais. Tikimės, kad jie įkvėps jus atlikti savo misiją, skiriant jai visą savo laiką ir jėgas.

dalai lama

Savo knygoje „Kasdienės meditacijos praktikos“ Dalai Lama dalijasi išmintingais patarimais, kurie gali padėti kiekvienam, kuriam kyla liūdesys:

„Visi žmonės yra apdovanoti tuo pačiu potencialu. Iš esmės, jūsų „savęs nuvertinimo“ jausmas yra neteisingas. Mes visi turime minties galią, tad ko jums trūksta? Jei turite valios, tada galite viską pakeisti. Ne veltui sakoma, kad žmogus pats yra savo laimės kalvis“.

Dalai Lamos teigimu, kiekvienas gali sukurti neįtikėtinų dalykų.

Budistų mentorius sako, kad jei dabar išgyvenate sunkius laikus, svarbiausia yra nebijoti. Juk būtent tokiomis akimirkomis susiformuoja jūsų vidinė stiprybė:

„Susidūrę su realia gyvenimo tragedija, mes į ją reaguojame dviem būdais: arba prarandame viltį ir vedame save į savęs sunaikinimą, arba pasinaudojame tragedija, norėdami įgyti vidinės stiprybės“.

„Sunkūs laikai skatina ryžtą ir vidinę jėgą. Su jų pagalba suvokiame pykčio beprasmybę. Užuot pykę, pradėkite rūpintis ir gerbti savo pažeidėjus, nes, sukurdami šias sunkias aplinkybes, jie suteikia jums neįkainojamą galimybę praktikuoti toleranciją ir kantrybę “.

Užuojauta ir gerumas yra svarbiausia Dalai Lamos filosofijoje. Jis sako, kad jei esame sukurti dėl laimės, tada labai svarbu dirbti kitų žmonių labui. Taigi, knygoje „Menas būti laimingam. Gyvenimo vadovas” Dalai Lama rašo, kad kiekviena žmogaus gyvenimo minutė yra proga padaryti gerus darbus ir sukurti geresnę ateitį mums visiems:

„Kartais susitikimas su senais draugais man primena laikinumą. Tai verčia susimąstyti, ar teisingai išnaudojome mums skirtą laiką. Labai svarbu tinkamai išnaudoti laiką. Turint tokį kūną (o ypač neįtikėtinas smegenis), man atrodo, kad kiekviena minutė yra svarbi. Mūsų kasdienybė yra kupina vilties, nors niekas negali mums suteikti jokių garantijų dėl ateities.


Nėra garantijos, kad rytoj vis dar būsime tuo pačiu laiku. Tačiau viltis leidžia tikėti. Štai kodėl mes turime maksimaliai išnaudoti savo laiką. Manau, jei tai įmanoma, teisingas laiko panaudojimas yra tarnauti kitiems žmonėms, kitoms protingoms būtybėms, o jei tai neįmanoma, bent jau susilaikykite nuo jų žalojimo. Manau, kad tai yra visos mano filosofijos pagrindas.

Todėl pagalvokime, kas iš tikrųjų yra svarbu mūsų gyvenime, kas jam suteikia prasmę, ir, remdamiesi tuo, nustatysime savo prioritetus. Gyvenimo tikslas turėtų būti teigiamas. Mes negimėme tam, kad sukeltume problemų priverčiant kitus žmones kentėti. Kad žmogaus gyvenimas taptų prasmingas, man atrodo, kad mes turime išsiugdyti savyje teigiamas savybes: gerumą, meilumą ir užuojautą. Tada jis bus pripildytas prasmės, ramybės ir laimės “.


Todėl, jei galvojate apie savo gyvenimo prasmę arba abejojate savo verte, pagalvokite, ką galite padaryti kitiems. Gandi kartą pasakė: „Geriausias būdas susirasti save yra pamesti save tarnaujant kitiems“.

Kiekvienas žmogus turi minties galią ir gali padaryti reikšmingų pokyčių savo ir kitų gyvenime.

Pabaigai dar keli Dalai Lamos išminties žodžiai, motyvuojantys jus atlikti savo misiją:

“Niekada nepasiduok. Nesvarbu kas. Niekada nepasiduok. Lavink savo širdį. Mūsų šalyje žmonės praleidžia per daug energijos proto, bet ne širdies vystymui. Būkite užjaučiantis visus žmones, ne tik savo draugus. Dirbk, kad nuramintum širdįDirbk taikos labui. Ir vėl pasikartosiu – niekada nepasiduok. Kad ir kas nutiktų aplinkui. Niekada nepasiduok!”

Reklama