Jei turite sovietinę siuvimo mašiną, neskubėkite jos išmesti!

Įdomybės

Dabar mes jums pasakysime, kas yra tokio ypatingo dėl šių sovietinių siuvimo mašinų! Antikvariniai prekiautojai yra protingi!

Aš tikiu, kad daugelis iš jūsų prisimena seną močiutės siuvimo mašiną. Ant kurių užuolaidos buvo apsiuvusios, jos siuvo sukneles, nes buvo baisus drabužių trūkumas.

Paslaptinga medinė dėžutė su raktu paslėpė visą grožio ir kūrybiškumo pasaulį. Slenkant ratą, kažkas prasidėjo, močiutė galėjo siūti gražų rūbą per kelias valandas.

Jei neprisimenate tokių siuvimo mašinų, tada mes apšviečiame: tai žinomos sovietinės siuvimo mašinos iš Podolsko mechaninės gamyklos. Prieš 30-40 metų, siuvimo mašina buvo kiekvienoje šeimoje!

Prisimenu, kai buvau vaikas, man tikrai patiko pažvelgti į mano močiutės siuvimo mašiną.

Šiuolaikinės siuvimo mašinos jau seniai tapo įprastu įrankiu ir niekada net nekiltų jokiam gamintojui noro jų papuošti taip gražiai. Tad kodėl sovietiniai produktai iš Podolsko buvo tokie elegantiški?

Paaiškėjo, kad Podolsko siuvimo mašinos savo istoriją vykdo nuo pat revoliucinių laikų, o jų prototipai buvo garsaus gamyklos „Singer“ produktai. Tomis dienomis klestėjo šiuolaikinis stilius, o gamintojai stengėsi kuo labiau papuošti net paprasčiausius  daiktus ir rūbus.

„Zinger“ buvo įkurta 1851 m. Ir netrukus tapo didžiausiu siuvimo mašinų gamintoju. Šio Amerikos kompanijos produktai buvo žinomi visame pasaulyje, įskaitant Rusiją.

Tačiau XX a. Pradžioje tapo nepelninga tiekti siuvimo mašinas iš užsienio į Rusiją, nes atsirado daug konkurentų, siūlančių panašius produktus už mažesnę kainą. Tada įmonės „Singer“ vadovybė nusprendė pradėti siuvimo mašinų gamybą priemiesčiuose.

Šiuo tikslu žemė buvo nupirkta Podolsko mieste. Tuo metu tai buvo labai maža gyvenvietė, kurioje gyveno tik 5000 gyventojų, todėl naujos gamyklos statyba buvo palyginti pigi. Pažodžiui, geležinkelis buvo arti, todėl gamyklos vieta buvo labai naudinga.

Vos per dešimtmetį nauja įmonė „Singer“ tapo viena didžiausių Europoje. Prieš prasidedant I pasauliniam karui gamykla per metus pagamino 600 000 siuvimo mašinų! Tik Rusijoje buvo daugiau nei 3000 mažmeninės prekybos įmonių, be to, mašinos buvo išsiųstos klientams paštu.


Rusijos „Singer“ produktai buvo vertinami užsienyje. Podolsko mašinos mielai nupirko tiek Europos šalyse, tiek Kinijoje, Japonijoje ir Persijoje. Iki 1914 m. Rusija užėmė antrą vietą pasaulyje parduodant siuvimo mašinas po Jungtinių Amerikos Valstijų, kasmet jas pardavė už 63,5 mln. Rublių!

Sankt Peterburge buvo pastatytas prabangus biuras, kuris dabar puošia Nevsky prospektą. Be savo grožio, pastatas gali pasigirti daugybe pažangių techninių naujovių, kurios XX amžiaus pradžioje nustebino piliečius, nuo liftų iki automatinio stogo valymo nuo sniego.

Laimei, gamyklos įranga buvo išsaugota, o 1923 m. Buvo atkurta Singer siuvimo mašinų gamyba. Tik dabar jie buvo pagaminti pavadinimu „Gosshveymashina“ ir „PMZ“ (Podolsko mechaninė gamykla).

Siuvimo mašinos „Singer“ dizainas buvo toks sėkmingas, kad tokių mašinų gamyba truko kelis dešimtmečius, beveik nepakitusi! Net dekoras išliko beveik tas pats, o madingi XX a. Pradžios modeliai tapo Podolsko produktų parašu.

Beje, daugelis legendų yra susijusios su senovinėmis siuvimo mašinomis. Vieno iš jų teigimu, 1998 m. Kompanija „Singer“ paskelbė, kad ieškos savo mašinų, kurių serijos numeris prasideda vienu.

Pasak gandų, laimingas tokio retumo savininkas tikisi, kad atlygis bus 30 tūkstančių milijonų dolerių, taigi senovininkai pradėjo masyviai pirkti automobilius. Nėra oficialaus patvirtinimo, tačiau, kaip sakoma, nėra dūmų be ugnies ..

Pagal kitą legendą, anksčiausiai rusų Zingerio pavyzdžiai buvo vertingi paladžio metalai. Ir pastaruoju metu netgi gandai, kad retosiose mašinose pradinėse adatose yra reta medžiaga – raudonasis gyvsidabris!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt