Jonas Ohmanas: „būtų gerai, kad Rusija mus papultų“

Naujienos

„Blue/Yellow“ įkūrėjas norėtų, kad Rusija pultų Lietuvą?

„Blue/Yellow“ organizacijos įkūrėjas Jonas Ohmanas šiuo metu minimas ne vienoje skandalingoje istorijoje. „Youtube“ kanalo „Komentaras TV“ laidoje ir vėliau socialiniuose tinkluose buvo pasirodžiusi informacija, kad jis už nakčiai užsakytus tris kambarius viename Ukrainos viešbutyje sumokėjo net 5300 JAV dolerių.

Kilus tikram ažiotažui, ši informacija buvo paneigta: buvo paaiškinta, kad įsivėlė klaida, o ukrainiečiai suklydo rašydami valiutą, taigi vietoje Ukrainos grivinų parašė JAV dolerius. „Blue / Yellow“ komunikacijos vadovas Karolis Žukauskas net pareiškė, kad šis laikas tokiai dezinformacijai yra pasirinktas neatsitiktinai, neva taip siekiama sumenkinti vykstančią „Radarom“ akciją.

Nors skandalinga informacija ir buvo paneigta, ji neabejotinai metė nemaloniai tamsų šešėlį ant visos organizacijos. O „Blue/Yellow“ steigėjas J. Ohmanas jau šmėžuoja ir kitoje nemalonioje istorijoje, tiesa, šį kartą – dėl savo paties išsakytų minčių.

Interviu su LRT žurnaliste Rita Miliūte metu, jis teigė, kad „Rusija galėtų mus papulti“ ir kad taip būtų parodyta, „kas yra kas“.

J. Ohmanas kalba apie Rusijos grėsmę Lietuvai. Stop kadras
J. Ohmanas kalba apie Rusijos grėsmę Lietuvai. Stop kadras

Nori, kad Lietuvos politikai rizikuotų labiau

Interviu metu J. Ohmanas ir R. Miliūtė palietė keletą skirtingų temų: paramos Ukrainai bei dezinformacijos, susijusios su šia parama.

Taip pat kalbėta apie tai, kad Vakarų ir NATO pareigūnai vis dažniau kalba apie realią Rusijos grėsmę, o kai kurie Lietuvos politikai tai neigia, sako, kad tai nieko rimto, o pavojus gali užklupti nebent po kelerių metų. Būtent tuomet, tarsi aiškindamas, kad mūsų šalies valdžiai reikia kažkokio aiškaus signalo ir sukrėtimo veikti, jis pridėjo tokį komentarą:

„Ne vieną kartą esu pasakęs tiesiog, kad man gal net atrodo, kad čia skamba dramatiškai gal, bet būtų gerai, kad mus Rusija papultų biški truputį, kažkur taip, ir parodytų, kas yra kas“, –sakė J. Ohmanas.

Jis taip pat pabrėžė, kad biurokratiniuose sluoksniuose reikia kažką daryti ir pakeisti sistemą, kad saugumo klausimu, būtų galima veikti patogiau, greičiau ir efektyviau. Vis dėlto, J. Ohmanas pažymėjo, kad mūsų politikai nėraelinkę rizikuoti bei eiti prieš srovę.

„Blue / Yellow“ rengia įvairias paramos Ukrainai akcijas. ELTA nuotrauka
„Blue / Yellow“ rengia įvairias paramos Ukrainai akcijas. ELTA nuotrauka

Pastebimi prieštaringi J. Ohmano komentarai ir „Blue/Yellow“ darbuotojų atlyginimų šuolis

Pernai „Delfi“ devintus metus iš eilės vykdė projektą „Lietuvos įtakingiausieji“ ir taip sudarė visuomenės bei elito įtakingiausių visuomenininkų reitingą. Įtakingiausiu visuomenininku tuomet tapo visuomenininkas Andrius Tapinas, o antras liko būtent „Blue/Yellow“ įkūrėjas J. Ohmanas.

Vis dėlto, žymus visuomenininkas sulaukia ne tik pagyrimų ir padėkos dėl savo aktyvios visuomeninės veiklos, bet ir kritikos dėl kai kurių savo komentarų, pasisakymų bei pačios organizacijos veiklos.

Pavyzdžiui, dar praėjusią vasarą J. Ohmanas socialiniuose tinkluose teigė, kad Lietuvos vėliavų iškėlimas per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje yra Rusijai naudinga veikla.

Vėliau LRT laidoje „Savaitė“ jis dar sykį pakartojo savo nusistatymą prieš Lietuvos vėliavos iškėlimą, išvadino kai kuriuos žinomus šalies žmones vatnikais.

Primename, kad NATO aukščiausio lygio susitikimo metu Vilniuje „Blue Yellow“, kartu su LRT ir „Stiprūs kartu“ rengė akciją – susitikimo metu ragino mieste iškelti kuo daugiau Ukrainos vėliavų. Kai kurie šalies piliečiai, pavyzdžiui, sportininkas Žydrūnas Savickas savo ruožtu ragino iškelti Lietuvos trispalves. Kai interviu metu, J. Ohmano buvo paklausta apie Lietuvos vėliavos iškėlimą, jis atsakė taip:

„Oi, šitie… Aš dabar pasakysiu labai negražiai. Šitie mūsų vatninkai, savickai ir panašiai, kokie ten bebūtų, kokie jie ten „reikšmingi“, realiai yra nulis, jie nori tiesiog sau pasidaryti piarą ir tuo pačiu būti naudingi Rusijai. Čia labai jau negražiai sakau, bet tiesiog aš matau tą visą – biški juokinga, biški graudu. „Patriotai“… Kas čia patriotas? Čia esu aš. Atsiprašau šioj vietoj. <…> Bet čia marginalai, nieko.“

Nustebinti gali ir tai, kad „Blue-Yellow“ organizacijoje, būtent prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje, darbuotojų skaičius ir jų atlyginimai gerokai išaugo.

Pačios organizacijos 2017 m. finansinėje ataskaitoje matoma, kad ji gavo paramos iš fizinių asmenų 145 983 Eur., o suteikė labdaros ir paramos už 108 109 Eur.

Beveik 38 tūkst. Eur buvo nurašyti sąnaudoms, darbuotojų išlaikymui buvo skirta vos 472 eurai, o 34,7 tūkst. eurų nurašyti prie „kitų išlaidų“.

Nuo pat 2018 m. iki 2022 m. pavasario deklaruota, kad įstaigos darbuotojai atlyginimo negavo, o 2022 pavasarį, atlyginimas šovė iki 1,7 tūkst. Eur. Palaipsniui vis augo iki tol, kol pasiekė 3,2 tūkst. eurų, o vėliau, ir 5,02 tūkst. eurų ribą.

Kaip paramos organizacijai, tai gana solidūs atlyginimai. Palyginimui, Seimo nario atlyginimas siekia truputį daugiau nei 3500 Eur neatskaičius mokesčių.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt