Jungtinės Karalystės planuoja perduoti Ukrainai aukštųjų technologijų „Brimstone“ raketas – priešininkams tai laukia tikras košmaras

Naujienos

Didžioji Britanija aprūpins Ukrainos ginkluotąsias pajėgas moderniomis „Brimstone“ priešlaivinėmis raketomis.

Tai antradienį paskelbė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, cituoja „Reuters“.

Jis pažymėjo, kad Londonas šiuo metu ieško būdų aprūpinti Ukrainą priešlaivinėmis raketomis, įskaitant savo „Brimstone“.

„Viena iš raketinių sistemų, kurią mes išbandysime, tai bus ant transporto priemonių uždėta keletas „Brimstone“ raketų, mes pamatysime ar tai veiks“, – sakė B. Johnsonas.

Britų pajėgos Libijoje ir Sirijoje naudojo šias raketas, kurios dažniausiai buvo paleidžiamos iš reaktyvinių lėktuvų.

„Brimstone“ su tandemine kovine galvute sveria 49 kg, jos ilgis – 1,8 m, skersmuo – 18,8 cm.

Iš pradžių raketos buvo sukurtos naudoti pagal principą „paleisk – pamiršk“. Tam jose buvo sumontuotos pačios nusitaikančios  galvutės su milimetrinių bangų radaru, rašo „Defense Express“.

Karo Afganistane patirtis lėmė, kad „Brimstone“ buvo papildomai pridėtas lazerinis valdymas, nes pagal karo veiksmų taisykles buvo reikalaujama, jog operatorius dalyvautų raketos panaudojimo metu.

Naujausia „dviejų režimų“ versija „Brimstone“ gali nukreipti save į taikinį radaru, arba būti valdoma ginklo operatoriaus ore ar žemėje – naudojant lazerio ryšio kanalą.

Kelios raketos gali būti ore vienu metu ir sunaikinti tam tikrus taikinius skrisdamos skirtingomis trajektorijomis, optimalia tvarka ir pažeidžiamiausiose vietose.

„Brimstone“ I paleidimo nuotolis – nuo sraigtasparnio – 12 km, nuo lėktuvo – 20 km.

„Brimstone“ II versijos – nuo sraigtasparnio – 40 km, nuo lėktuvo – 60 km.

Tačiau šie diapazonai deklaruojami raketas paleidžiant  nuo oro platformų, kur svarbus ir pačios platformos (lėktuvo) greitis paleidimo metu.

Šaltinis: technologijos.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!