Jungtinės Valstijos nemato požymių, kad Kinija teiktų Rusijai ekonominę ar karinę pagalbą

Naujienos

JAV valdžios atstovų duomenimis, nėra požymių, kad Kinija teiktų Rusijai karinę ar ekonominę pagalbą karo Ukrainoje metu, skelbiama „Reuters“.

Pranešama, kad JAV valdžia vis dar atsargiai žiūri į galimą ilgalaikio Kinijos pagalbos Rusijai perspektyvą, bet bent jau kol kas ekonominės ar karinės pagalbos neįžvelgta.

„Reuters“ pažymima, kad Kinija nesusigundė naujais kontraktais naftai, nepaisant siūlomų žymių nuolaidų. Kovo mėnesį valstybinė Kinijos įmonė „Sinopec Group“ sustabdė derybas dėl didelių investicijų Rusijos dujų gavybos sektoriuje.

Nepaisant to, kad Kinija atsisako oficialiai pasmerkti Rusijos veiksmus Ukrainoje ir kritikuoja Vakarų sankcijas Maskvai, vien jau toks kinų bandymas balansuoti tarp Vakarų ir Rusijos gali būti įžvelgiamas, kaip pozityvus dalykas.

Rusija yra Kinijos sąjungininkė, tačiau Vakarų įtaka pastarosios ekonomikai yra bent dešimt sykių didesnė. Todėl galimos ekonominės sankcijos, nors ir turėtų fatališkų pasekmių visam pasauliui, gerokai nusilpnintų ir taip dėl „Covid-19“ pandemijos susvyravusią Kinijos ekonomiką. Maža to, rudenį artėja svarbūs dabartiniam kinų lyderiui Xi Jinpingui rinkimai, todėl Kinijai, galimai, nesijaučia motyvuota tenkinti V. Putino imperinių ambicijų.

Nepaisant savo nesikišimo į konfliktą, Kinijos valdžia savo kontroliuojamoje žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose platina Kremliaus propagandą apie karo Ukrainoje veiksmus. Tai ir nenoras pasmerkti Rusijos agresijos jau daro žalą, dar balandžio 21-ąją pareiškė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Sherman.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!