Justina GAFUROVA: 25 eurai ir galite pasiųsti ne tik anūką, bet ir Prezidentą (246)

Naujienos

Kai kas dar puikiai prisimena komiku prisistatančio Olego Šurajevo pasirodymą Seime, kai šis nieko netvardomas įžeidinėjo jam nepatinkančius politikus, siūlė ne tik „pasilaižyti”, bet ir užsiimti oraliniu seksu. Tuomet policija ėmėsi tirti šio „komiko” elgesį ir šiandien jau žinome rezultatą – viso labo 25 eurų bauda. Tiek pakanka susimokėti už politikų įžeidinėjimus.

Sutikime, kad tai ne tokie dideli pinigai daugeliui Lietuvos gyventojų. Net labai įpykęs pensininkas tiek sukrapštytų. Gal išgirdęs apie „komikui” skirtą baudą ir sugalvos atkiūtinti iki Vyriausybės, kad išdėtų į šuns dienas anūką, o gal prie prezidentūros sienos patykos ir šalies vadovo? Juk viso labo – 25 eurai.

Tiesa, tai yra minimali bauda, o tiksliau, pusė minimalios baudos sumos. Ji skiriama su sąlyga, kad bus sumokėta per greitą laikotarpį. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, bauda už valstybės tarnautojo, politiko ar net valstybės pareigūno asmens garbės ir orumo pažeminimą numatyta nuo 50 iki 300 eurų bauda. Matyt, policijoje buvo nuspręsta, kad O.Šurajevas neišgalės daugiau susimokėti, todėl skirta mažiausia bauda. O gal jis pastaruoju metu tiesiog yra pavyzdingas pilietis. Nors jis reguliariai policijos sulaikomas mitinguose ir piketuose, kur atvyksta organizuoti įvairias provokacijas.

Palyginimui, Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalis nurodo, kad tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Matyt, politikų siuntinėjimas „ant trijų raidžių” pačiame Seime nepriskiriamas tokiems sudėtingiems nusikaltimams. Ar siuntimas „ant trijų raidžių”, pravardžiavimas yra tikrovę atitinkanti informacija? Kaži, o pasiuntus patriarchą, tektų atsakyti tik bauda, ar visgi pagal Baudžiamąjį kodeksą?

Šaltinis: respublika.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!