KĄ DARYTI, JEI NUDEGĖTE SAULĖJE?

KĄ DARYTI, JEI NUDEGĖTE SAULĖJE? Receptai

Daugelis mūsų ne kartą esame patyrę skaudžius neatsakingo deginimosi padarinius. Kaip reikėtų saugotis nuo saulės, kad mėgavimasis ja nepridarytų žalos mūsų odai, kokius kremus naudoti ir galiausiai – ką daryti, jei vis dėlto apsisaugoti nepavyko?

 

Karštas ir ilgas savaitgalis paliko ne tik gerų prisiminimų, bet ir nudegimų saulėje? 8 patarimai padės įveikti skausmą ir nuraminti nudegusią odą.

1. Išgerkite vaistų nuo skausmo ir uždegimo. Jie ne tik sumažins skausmą, bet ir nudegusios odos patinimą.

2. Nudegusias vietas vėsinkite šalto pieno kompresais. Taip, pieno, o ne grietinės. Grietinė riebi ir gali tik pabloginti nudegimų būklę, o pienas daug liesesnis, jame gausu odą drėkinančių baltymų ir vitaminų. Šaltą kompresą laikykite apie 20 minučių.

3. Pagulėkite vėsioje vonioje. Po vonios leiskite vandeniui nudžiūti. Netrinkite nudegusios odos rankšluosčiu, nes taip tik pabloginsite odos būklę.

4. Nudegusias vietas ištepkite drėkinamuoju kremu ar specialia priemone, skirta naudojimui po nudegimų.

5. Net jei oda pradėjo luptis, nedraskykite jos, leiskite nudegusiai odai nusilupti natūraliai. Jei draskysite besilupančią odą, pažeisite ir naujus odos sluoksnius, taip pat tiesioginių saulės spindulių veikiamose zonose gali atsirasti pigmentinių dėmių.

6. Nenaudokite kremų nuo raukšlių ir kitų kosmetikos priemonių, kuriose gausu konservantų, aštrių kvapiklių, potencialių alergenų, galinčių erzinti ir alergizuoti jautrią odą.

7. Ant nudegusio veido netepkite pudros ir kitos dekoratyvinės kosmetikos – ji ne tik negražiai atrodys, bet ir trukdys odai sugyti.

8. Jei nudegimas sukėlė šaltkrėtį, pakilo temperatūra, skausmas sunkiai pakeliamas, o oda labai sutinusi, jus pykina ir skauda galvą, būtina kreiptis į gydytoją.

Reklama