Ką valgyti prieš miegą, jei norite sulieknėti?

Ką valgyti prieš miegą, jei norite sulieknėti? Sveikata

Nevalgyti po šešių yra griežtas, baisus draudimas, kurio laikosi dauguma svorį metančių žmonių, net neįtardami, kad taip pakenkiama jų sveikatai.

Šiuolaikinė dietologija priešinasi tokiam apribojimui ir įrodo, kad valgyti prieš naktį yra naudinga ir netgi būtina. Svarbiausia žinoti, ką tiksliai.

valgyti

AR GALIMA VALGYTI PRIEŠ NAKTĮ?

Amerikos mokslininkų tyrimai

Amerikos sveikos mitybos tyrėjai 50 žmonių suskirstė į dvi grupes. Pirmoji tiriamųjų grupė kiekvieną mėnesį valgė vakarienę iki 18 val., O antroji – beveik prieš miegą. Eksperimento rezultatai buvo paskelbti „American Journal of Clinical Nutrition“.

Ankstyva vakarienė paveikė cukraus kiekį kraujyje. Tiems, kurie eidavo miegoti tuščiu skrandžiu, ryte cukraus kiekis būdavo labai mažas. Ir iškart po pusryčių jis pašokdavo į normą viršijančią ribą.

Antroje grupėje prieš ir po pusryčių vidutinis cukraus lygis buvo toks pats. Jie neturėjo šuolių ir nesėkmių, neigiamai veikiančių sveikatą ir formą.

Remdamiesi rezultatais, mokslininkai priėjo prie išvados, kad tinkama mityba turėtų būti dalinė ir dažna. Būtinai įtraukite paskutinį valgį valandą ar dvi prieš miegą. Meniu turėtų būti maistas, turintis žemą glikemijos indeksą.

Gydytojų rekomendacijos

Šiuolaikiniai mitybos specialistai yra tos pačios nuomonės. Jie draudžia tiems, kurie rytą pradeda bėgdami, mankštindamiesi ar baseine, praleisti paskutinį valgį.

Jie mano, kad pavėluotas valgymas gali padėti kontroliuoti apetitą. Tai labai svarbu metantiems svorį, kurie siekia ilgalaikės sėkmės kovoje su antsvoriu.

valgyti

Ką galite valgyti naktį?

Mažą glikemijos kiekį turi garinta liesa mėsa ir žuvis, kiaušinio baltymo omletas su krapais ir petražolėmis bei troškiniai. Taip pat puikiai tinka salotos, pagamintos iš salierų, rukolos ir kitų žalių žolelių su graikišku jogurtu.

Galite suvalgyti saują lazdyno riešutų, šiek tiek varškės ar virtų krevečių, išgerti puodelį neriebaus vištienos sultinio, kefyro. Kaip matote, pasirinkimas yra didžiulis.

Prieš naktį reikia pamiršti vaisius. Jie naudingi tik ryte. Taip pat reikėtų išmesti bet kokius kitus saldumynus, ypač tiems, kurie lieknėja.

Ką galiu gerti prieš naktį?

Galite gerti vandenį su keliais kubeliais šaldyto kokosų pieno ar obuolių sulčių. Arba puodelį pašildyto karvės pieno su šaukštu cinamono.

valgyti

Griauname mitus

Yra mitas apie vadinamojo „itališko“ gyvenimo būdo naudingumą pagal kurį Viduržemio jūros regiono virtuvės patiekalas, valgomas vakarienei su taure sauso vyno, tariamai padeda palaikyti formą.

Vyno rūgštis neleidžia absorbuoti riebalų, tiesa. Tačiau geriant vyną yra ir neigiamų pasekmių. Naktį vyno medžiagos pradeda rūgti, dėl to žarnyne atsiranda dujų ir toksinų, taip pat atsiranda hormoninių sutrikimų.

Gerti alkoholį, net ir tokį lengvą, kaip vynas, neverta per vėlyvą vakarienę. Paskutinis valgis turėtų būti paprastas, neriebus, nesaldintas maistas, turintis žemą glikemijos indeksą. Tik tokie produktai padės kontroliuoti apetitą ir netaps riebalų pertekliumi ties juosmeniu.

Nuosaikumas ir pusiausvyra yra geresni už perviršius ir apribojimus. Tai yra pagrindinė taisyklė, kuria vadovaujasi šiuolaikiniai dietologai, sudarydami svorio metimo dietas arba tiesiog tinkamą meniu sveiko gyvenimo būdo besilaikantiems.
Reklama