Kada reikia nupuošti eglutę, kad nekiltų rūpesčių – atsiminkite šias datas

Naujienos

Kiekvienas renkasi pats, kada puošti eglutę – dar lapkritį, gruodžio viduryje, penktadienį prieš Naujuosius ar likus pusvalandžiui iki skambėjimo. Ir nors ginčai, kaip anksti galima papuošti eglutę, kartais gali susipykti net su artimais žmonėmis, kyla dar aštresnis klausimas: kada nuimti eglutę ir kitus šventinius papuošimus? Ir yra įdomi istorija, kuri padės nustatyti eglutės išmontavimo ir kalėdinių papuošalų pakavimo datą.

Kalėdų ir Naujųjų metų gerbėjai pradeda puošti namus beveik iškart po Helovino, moliūgus ir šikšnosparnius prekiauja snaigėmis bei šiaurės elniais ir pasirenka eglutę palikti kuo ilgiau. Ir, pasak ekspertų, anksti pasidėję šventines dekoracijas galite tapti laimingesni, todėl prasminga, kad ilgesnis jų palikimas gali turėti tą patį poveikį. Tačiau kiti mano, kad kalėdinę netvarką reikia išvalyti vos atplėšus paskutinę dovaną. Taigi kada reikėtų išnešti eglutę iš namų ir suvynioti girliandas?

Jei renkatės natūralią eglutę, turėtumėte pagalvoti, kiek ji truks, kol išdžius. Dauguma ekspertų teigia, kad po penkių savaičių tikra eglutė išdžiūsta ir tampa gaisro pavojumi. Ir jei norite, kad medis tarnautų kuo ilgiau, kasdien tikrindami vandens lygį ir prireikus jį papildydami, tikriausiai galėsite pratęsti medžio tarnavimo laiką iki maždaug šešių savaičių. Atidžiai stebėkite spyglius – jei pastebėsite, kad jie pagelsta, ruduoja arba palietus jaučiasi traškūs, laikas išimti medį. Jei ši mintis sudaužys širdį, į pagalbą ateis vazoninės eglutės, kurias nesunkiai persodinsite į savo sodą. Na, o jei planuojate naudoti ilgą laiką, galite rasti gerą dirbtinę eglutę.

Tiems, kurie vertina religinį Kalėdų komponentą, sprendimą gali padiktuoti bažnytinės tradicijos. Pavyzdžiui, pagal katalikų religiją eglutės nuėmimą reikia atidėti iki sausio 7 d. Nors daugelis mano, kad 12 Kalėdų dienų yra dienos, vedančios iki gruodžio 25 d. (dėl populiarių dainų ir filmų, kuriuose tai pristatoma taip), katalikybėje 12 dienų iš tikrųjų prasideda gruodžio 25 d. ir tęsiasi iki sausio 6 d. kaip Epifanija, kai trys išminčiai atėjo aplankyti Jėzaus. Pasibaigus Krikštynoms, galima manyti, kad metas išmesti medį. Stačiatikybėje yra sausio 19 d.

Taigi, kalėdinių dekoracijų nuėmimas yra religinis dalykas, kurį reikia padaryti praėjus daugiau nei savaitei po Kalėdų, o ne pažymėti naują naujų metų pradžią, o tai daugeliui reiškia grąžinti namus į įprastas vėžes. Tačiau teisingiausias atsakymas yra daryti tai, kas, jūsų manymu, yra tinkama sau.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!